BMW

W naszej ofercie dostepne są wszystkie modele BMW. Gwarantujemy najlepsze ceny w EU. Samochody są z polskim menu, ks. gwarancyjną oraz instrukcją obsługi w języku polskim.

Minimalne rabaty wynoszą 15%. Na niektóre modele BMW oferujemy 25% rabatu. Oferta jest ograniczona ilościowo i dotyczy wybranego wyposażenia. W celu uzyskania informacji uprzejmie prosimy o kontakt drogą mailową.

Krótka historia BMW:

Założycielami BMW byli Gustav Otto i Karl Rapp. W Monachium na początku XX wieku rozpoczęli niezależnie od siebie działalność w dziedzinie lotnictwa. Gdyby nie oni firma nigdy by nie powstała. Znaczny udział w kształtowaniu firmy i późniejsze jej sukcesy BMW zawdzięcza:
Francowi Josefowi Poppowi – pierwszemu dyrektorowi naczelnemu,
Maxowi Frizowi – głównemu konstruktorowi i dyrektorowi technicznemu,
Camillo Castiglioniemu – właścicielowi firmy.

Samochody sportowe BMW:

W 1972 r. model 2002 został przebudowany na potrzeby wyścigów. Rok później BMW 3.0 CSL wygrało sześciogodzinny wyścig modyfikowanych samochodów seryjnych na słynnym torze Nürburgring. W Le Mans w klasie modyfikowanych samochodów seryjnych wygrało również BMW. BMW 3.0 CSL zdobyło sześć tytułów Mistrza Europy. Model BMW 3.0 CSL był najlepszym modyfikowanym samochodem seryjnym lat 70-tych.
W 1978 r. powstał pierwszy prawdziwy samochód wyścigowy: BMW M1. Pierwotnie planowano wystawić go w Mistrzostwach Niemiec – DTM. Z powodu opóźnień w rozwoju, udział w DTM nie był możliwy. Później przy współpracy z Bernie Ecclestone i Max Mosley zorganizowano w 1979 r. serię wyścigów Procar-Serie wyłącznie dla M1, która odbywała się w przededniu wyścigów Formuły 1. Udział w tych wyścigach wymagał samochodów produkowanych seryjnie, BMW sprzedało ok. 450 sztuk wersji ulicznej.
W 1980 r. BMW rozpoczęło pracę nad silnikami dla Formuły 1.
W 1982 r. BMW zadebiutowało w Formule 1.
W 1983 r. Nelson Piquet wygrał mistrzostwa świata Formuły 1 ścigając się Brabham BMW BT52.

Do dnia dzisiejszego samochody BMW zwyciężają w sporcie samochodowym. Są bardzo popularne w drifcie ze względu na tylny napęd i łatwość prowadzenia w kontrolowanym uślizgu.

Naszym zdaniem samochody BMW są doskonałe technologiczne przy zachowaniu bardzo dobrego komfortu jazdy. Najnowsze BMW serii M są tak dobracowane, że nawet kierowcy bez doświadczenia w wyścigach mogą czerpać dużo przyjemności z jazdy. Elektronika czuwa nad wszystkim, BMW wybacza dużo błędów kierowcy. W konfrontacji na torze wyścigowym, dobry kierowca wyścigowy w poprzednim M5 nie ma szans z początkującym kierowcą w najnowszym M5!