Aston Martin

Naszym skromnym zdaniem Aston Martin to przerost formy nad treścią??? co nie znaczy, że nie są to genialne samochody… Jednak klient bardzo dużo płaci za ręczne wykonanie i wyjątkowy prestiż. Nam najlepiej jeździło się DBS’em Volante. DB9 to normalne auto sportowe – bez rewelacji jak na jego cenę. V12 Vantage jest bardzo sympatycznym autem nawet do jazdy codziennej po bułki -:) Reasumując każdy Aston Martin spowoduje, że ludzie będą się oglądać. Każdy Aston daje ogromną frajdę z jazdy. Jednak proszimy pamiętać, że są to samochody sportowe. Sportowe samochody, które nie są komfortowe. Naszym zdaniem każdy szanujący się mężczyzna powinien mieć w garażu Astona. Astonem jeździmy gdy na przykład chcemy się poczuć “free like a bird” Aston to czad! Ale co my pisaliśmy na początku? Hmmm…

A teraz na serio.

Brytyjskie konotacje marki Aston Martin i sportowy image sprawiły, że Aston Martin był i jest idealnym samochódem dla Bonda i każdego dobrego agenta -:). Srebrny DB5, wyposażany w niezłe wynalazki, pojawił się w filmach “Goldfinger” i “Operacja Piorun”. DBS grał w filmie “W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”. Po przerwie, kiedy Bond używał samochodów BMW, które są bardzo dobre i porpawne technicznie, a także brytyjskich samochodów Lotus, Aston Martin ponownie pojawił się w “W obliczu śmierci”, Ostatnio V12 Vanquish zagrał w “Śmierć nadejdzie jutro”. Nowy DBS w “Casino Royale” i “007 Quantum of Solace”. Marka Aston Martin Vanquish pojawiła się też na końcu filmu “Twilight”. Zespół select-automotive zawsze ogląda filmy z Bondem tylko ze względu na na samochody Aston Martin.

Aston Martin potrzebuje odpowiedniej klasy urządzeń audio choć dzwięk silnika Astona jest fenomenalny szczególnie ze sportowymi wydechami, które nie przechodzą badań technicznych -:). Aston Martin rozpoczął współpracę ze szkockim przedsiębiorstwem Linn Products Ltd., (high-endowe systemy audio/video) Linn, po raz pierwszy zaprojektował system audio do samochodu. Linn, przygotował dla klientów Vanquish’a V12 najlepszy przenośny systemem audio na świecie! Na początku było to wyposażenie opcjonalne, jednak po premierze w Genewie i gorącym przyjęciu przez klientów, system Linn stał się standardem Vanquish’a V12. Kolejne dzieło Linn dla Aston Martina to system audio do modelu DB9 oraz DB9 Volante. Linn zaprojektował 3 systemy audio, począwszy od stereofonicznego, połączonego z 6-płytową zmieniarką cd oraz systemem nawigacji satelitarnej. Kolejna opcja – 260W system 5.1 wykorzystujący technologię Limbik, obecna również w innych urządzeniach Linn’a, przeznaczonych na rynek hi-end kina domowego. Najbardziej rozbudowanym systemem jest 950W audio/video z przetwarzaniem Dolby Pro Logic ||, dobrze znanym amatorom kinowych nowości. Produkty Linn są składane ręcznie i produkowane wyłącznie na zamówienie.

Aston Martin Lagonda Limited powstał w 1914 roku. Nazwa firmy pochodzi od wyścigu Aston Clinton Hill Climb i nazwiska jednego z założycieli, Lionel Martin.

Od 1994 do 2007 roku Aston Martin był częścią Premier Automotive Group, własnością Ford Motor Company. 12 marca 2007 został sprzedany spółce w skład której wchodzi: David Richards (właściciel firmy Prodrive), John Sinders oraz kuwejckie spółki Investment Dar i Adeem Investment. Ford zachował 15% udziałów.

18 października 2018
Broker Samochodowy Aston Martin DB9 Select Automotive

Aston Martin DB9

18 października 2018
Broker Samochodowy Aston Martin DBS Select Automotive

Aston Martin DBS

18 października 2018

Aston Martin Rapide

18 października 2018

Aston Martin Vanquish Coupe SkyFall

18 października 2018

Aston Martin Vantage