Leasing Samochodu w Czechach

Polskie prawo niestety nie jest szczególnie przyjazne przedsiębiorcom. W ciągu roku ulega ono częstym zmianom, a dodatkowo wiele opcji rozwoju firmy jest dość kosztowne, zwłaszcza w porównaniu do sytuacji w innych krajach UE. Z tego względu leasing aut w innym kraju niż Polska przybiera ostatnio na sile, szczególnie w przypadku jednostek o większych pojemnościach silnika. Jednym z krajów, które Polacy często wybierają do przeprowadzenia takiej operacji, są Czechy.

Leasing w Czechach - jak to działa?

Skorzystanie z tej opcji finansowania samochodu u naszych południowych sąsiadów niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jesteśmy w stanie zoptymalizować koszt maszyny, zwłaszcza jeżeli ta posiada silnik większy niż 2 litry. W Czechach nie naliczana jest akcyza na podobne pojazdy, co już samo w sobie daje nam duże oszczędności. Co musimy zrobić, aby móc skorzystać z takiej opcji rozliczenia za auto? Najlepiej zarejestrować auto przez firmę, która zajmuje się profesjonalnie takimi usługami. Dzięki temu zyskamy pewność, że procedura zostanie przeprowadzona w prawidłowy, nie budzący zastrzeżeń sposób.

Korzyści leasingu auta w Czechach

Najistotniejszym plusem przeprowadzenia takiej operacji jest oczywiście atrakcyjniejsza cena pożądanego przez nas pojazdu. Z powodu braku akcyzy oraz dzięki możliwości całkowitego rozliczenia podatku VAT za pieniądze, które w Polsce pozwoliłyby nam na auto ze średniej półki, w Czechach możemy kupić o wiele lepszy i być może ten najbardziej wymarzony samochód, jaki zawsze chcieliśmy mieć. Jeżeli zaś auto pełni istotną funkcję w naszej firmie, np. służąc do codziennego transportu materiałów, zakup np. pickupa będzie bardziej opłacalny biznesowo, a jednocześnie wyniesie nas mniej, niż gdybyśmy chcieli zamówić ten sam model u nas.

Kto może skorzystać z takiej opcji?

Oczywiście, opcja leasingu jest najlepszym rozwiązaniem dla osób prowadzących własną działalność. Jedynym wymogiem, jakie Czesi na nas nakładają, jest staż firmy - z opcji leasingu może skorzystać każde przedsiębiorstwo, które działa na terenie Czech dłużej niż rok. W przypadku krótszego stażu wciąż jednak możemy kupić auto za gotówkę. Dzięki leasingowi nie musisz brać kredytu, a jednocześnie samochód zarabia na ciebie już teraz, pomagając powiększać swoją firmę oraz majątek. Dodatkowym plusem leasingu jest też to, że zawsze możesz negocjować jego warunki, a po określonym czasie zamienić auto na nowe lub wykupić, jeżeli jest taka potrzeba. Leasing auta w Czechach to atrakcyjna opcja, nie tylko pod względem finansowym, ale także stabilności Czeskiego prawa. Dzięki mniejszym kosztom możesz bez problemu zakupić lepsze, bardziej odpowiednie do pracy auto, dzięki czemu twoja firma będzie miała większe szanse na szybki rozwój.