Tiguan rozwinął ofertę Volkswagena w segmencie rodzinnych SUV-ów i z czasem stał się rozbudowaną rodziną z różnymi rodzajami napędów. Kolejne generacje zmieniały stylistykę, wyposażenie oraz sposób wykorzystania przestrzeni wnętrza. Aktualna gama obejmuje silniki benzynowe, wysokoprężne i hybrydy plug-in. Zestawienia dotyczą obecnego Tiguana z polskiego cennika. Nie należy utożsamiać jego danych z zapowiadanym elektrycznym ID. Tiguanem ani przenosić parametrów między tymi modelami.
Przebijamy oferty salonowe.
Prześlij nam swoją konfigurację, a wycenimy ją z rabatem, który nierzadko jest nawet dwukrotnie wyższy niż u dealera.
Sprawdź rabat
Volkswagen Tiguan — 1,5 eTSI 96kW/131KM, automatyczna, DSG 7-stopniowa
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027; rok produkcji 2026; cennik od 22.07.2026
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Emisja CO2 | |
| Cykl niski (g/km) | 173 lub 174; według wersji wyposażenia: Trend: 173; Life: 173; Life Plus: 174 |
| Cykl średni (g/km) | 128 lub 129; według wersji wyposażenia: Trend: 128; Life: 128; Life Plus: 129 |
| Cykl wysoki (g/km) | 113 lub 114; według wersji wyposażenia: Trend: 113; Life: 113; Life Plus: 114 |
| Cykl bardzo wysoki (g/km) | 138 lub 137; według wersji wyposażenia: Trend: 138; Life: 137; Life Plus: 137 |
| Cykl mieszany (g/km) | 133 |
| Spalanie | |
| Cykl niski | 7.6 l/100km |
| Cykl średni | 5.6 l/100km lub 5.7 l/100km; według wersji wyposażenia: Trend: 5.6 l/100km; Life: 5.7 l/100km; Life Plus: 5.7 l/100km |
| Cykl wysoki | 5 l/100km |
| Cykl bardzo wysoki | 6.1 l/100km lub 6 l/100km; według wersji wyposażenia: Trend: 6.1 l/100km; Life: 6 l/100km; Life Plus: 6 l/100km |
| Cykl mieszany | 5.8 l/100km lub 5.9 l/100km; według wersji wyposażenia: Trend: 5.8 l/100km; Life: 5.8 l/100km; Life Plus: 5.9 l/100km |
| Dopuszczalna masa holowanej przyczepy | |
| bez hamulca | 750 kg |
| Dopuszczalne obciążenie haka / dachu | 100 kg / 75 kg |
| z hamulcem, przy wzniesieniu 12% | 1 600 kg |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 199 km/h |
| Przyspieszenie 0-100 km | 10.20 s |
| Pozostałe dane | |
| Średnica zawracania | 11.70 m |
| Pojemność zbiornika paliwa | 55 l |
| Silnik | |
| Max. moment obr., Nm przy obr. / min | 220 Nm / 1500 - 3500 1 / min |
| Moc max. | 131 KM |
| Moc max., kW | 96 kW |
| Norma emisji spalin | EURO 6 EB |
| Pojemność | 1 498 |
| Skrzynia biegów, seryjnie | automatyczna, DSG 7-stopniowa |
| Waga | |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 100 kg |
| Masa własna min. | 1 598 kg |
| Wymiary bagażnika | |
| Długość z oparciami złożonymi | 1 732 mm |
| Pojemność bagażnika maksymalna | 1 650,000 l |
| Pojemność bagażnika przy rozłożonej tylnej kanapie | 652,000 l / 652,000 l / 652,000 l |
| Szerokość | 1 003 mm |
| Wymiary garażowe | |
| Wysokość z otwartą pokrywą bagażnika | 2 111 mm |
| Wymiary zewnętrzne | |
| Długość, min./ Długość, max. | 4 539 mm / 4 539 mm |
| Kąt natarcia przód/tył | 15.9 ° / 18.6 ° |
| Kąt rampowy | 15.20 ° |
| Rozstaw kół przód min. / max. | 1 584 mm / 1 590 mm |
| Rozstaw kół tył min. / max. | 1 575 mm / 1 583 mm |
| Rozstaw osi | 2 677 mm |
| Szerokość / Szerokość, max | 1 842 mm / 1 842 mm |
| Wysokość max. | 1 658 mm |
| Bateria i ładowanie | |
| Akumulator / Alternator | A |
| Łączna moc systemowa | 131 KM |
| Wymiary wewnętrzne, 1 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 1 rząd siedzeń | 1 055 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 501 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 2 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 2 rząd siedzeń | 1 014 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 491 mm |
Dane z bieżącego polskiego cennika Volkswagena. Zachowano rozróżnienie napędów i wersji wyposażenia. Wartości WLTP zależą od konfiguracji; zapisy i jednostki odpowiadają źródłu. Puste pola nie zostały uzupełnione danymi innych wersji. Dostępność oraz specyfikację konkretnego zamówienia potwierdza SELECT.
Volkswagen Tiguan — 1,5 eTSI 110kW/150KM, automatyczna, DSG 7-stopniowa
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027; rok produkcji 2026; cennik od 22.07.2026
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Emisja CO2 | |
| Cykl niski (g/km) | 183 lub 184 lub 185; według wersji wyposażenia: Life: 183; Style: 184; R-Line: 184; Life Plus: 184; Edition 20: 184; R-Line Plus: 185 |
| Cykl średni (g/km) | 131 lub 132 lub 134 lub 133; według wersji wyposażenia: Life: 131; Style: 132; R-Line: 134; Life Plus: 131; Edition 20: 133; R-Line Plus: 134 |
| Cykl wysoki (g/km) | 117 lub 119 lub 122 lub 121; według wersji wyposażenia: Life: 117; Style: 119; R-Line: 122; Life Plus: 117; Edition 20: 121; R-Line Plus: 122 |
| Cykl bardzo wysoki (g/km) | 140 lub 143 lub 148 lub 150; według wersji wyposażenia: Life: 140; Style: 143; R-Line: 148; Life Plus: 140; Edition 20: 148; R-Line Plus: 150 |
| Cykl mieszany (g/km) | 137 lub 139 lub 142 lub 143; według wersji wyposażenia: Life: 137; Style: 139; R-Line: 142; Life Plus: 137; Edition 20: 142; R-Line Plus: 143 |
| Spalanie | |
| Cykl niski | 8 l/100km lub 8.1 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 8 l/100km; Style: 8.1 l/100km; R-Line: 8.1 l/100km; Life Plus: 8.1 l/100km; Edition 20: 8.1 l/100km; R-Line Plus: 8.1 l/100km |
| Cykl średni | 5.8 l/100km lub 5.9 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 5.8 l/100km; Style: 5.8 l/100km; R-Line: 5.9 l/100km; Life Plus: 5.8 l/100km; Edition 20: 5.9 l/100km; R-Line Plus: 5.9 l/100km |
| Cykl wysoki | 5.1 l/100km lub 5.2 l/100km lub 5.3 l/100km lub 5.4 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 5.1 l/100km; Style: 5.2 l/100km; R-Line: 5.3 l/100km; Life Plus: 5.1 l/100km; Edition 20: 5.3 l/100km; R-Line Plus: 5.4 l/100km |
| Cykl bardzo wysoki | 6.1 l/100km lub 6.3 l/100km lub 6.5 l/100km lub 6.6 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 6.1 l/100km; Style: 6.3 l/100km; R-Line: 6.5 l/100km; Life Plus: 6.1 l/100km; Edition 20: 6.5 l/100km; R-Line Plus: 6.6 l/100km |
| Cykl mieszany | 6 l/100km lub 6.1 l/100km lub 6.2 l/100km lub 6.3 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 6 l/100km; Style: 6.1 l/100km; R-Line: 6.2 l/100km; Life Plus: 6 l/100km; Edition 20: 6.2 l/100km; R-Line Plus: 6.3 l/100km |
| Dopuszczalna masa holowanej przyczepy | |
| bez hamulca | 750 kg |
| Dopuszczalne obciążenie haka / dachu | 100 kg / 75 kg |
| z hamulcem, przy wzniesieniu 12% | 1 800 kg |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 208 km/h |
| Przyspieszenie 0-100 km | 9.10 s |
| Pozostałe dane | |
| Średnica zawracania | 11.70 m |
| Pojemność zbiornika paliwa | 55 l |
| Silnik | |
| Max. moment obr., Nm przy obr. / min | 250 Nm / 1500 - 3500 1 / min |
| Moc max. | 150 KM |
| Moc max., kW | 110 kW |
| Norma emisji spalin | EURO 6 EB |
| Pojemność | 1 498 |
| Skrzynia biegów, seryjnie | automatyczna, DSG 7-stopniowa |
| Waga | |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 100 kg |
| Masa własna min. | 1 598 kg |
| Wymiary bagażnika | |
| Długość z oparciami złożonymi | 1 732 mm |
| Pojemność bagażnika maksymalna | 1 650,000 l |
| Pojemność bagażnika przy rozłożonej tylnej kanapie | 652,000 l / 652,000 l / 652,000 l |
| Szerokość | 1 003 mm |
| Wymiary garażowe | |
| Wysokość z otwartą pokrywą bagażnika | 2 111 mm |
| Wymiary zewnętrzne | |
| Długość, min./ Długość, max. | 4 539 mm / 4 539 mm |
| Kąt natarcia przód/tył | 15.9 ° / 18.6 ° |
| Kąt rampowy | 15.20 ° |
| Rozstaw kół przód min. / max. | 1 584 mm / 1 590 mm |
| Rozstaw kół tył min. / max. | 1 575 mm / 1 583 mm |
| Rozstaw osi | 2 677 mm |
| Szerokość / Szerokość, max | 1 842 mm / 1 842 mm lub 1 859 mm / 1 859 mm; według wersji wyposażenia: Life: 1 842 mm / 1 842 mm; Style: 1 842 mm / 1 842 mm; R-Line: 1 859 mm / 1 859 mm; Life Plus: 1 842 mm / 1 842 mm; Edition 20: 1 842 mm / 1 842 mm; R-Line Plus: 1 859 mm / 1 859 mm |
| Wysokość max. | 1 658 mm |
| Bateria i ładowanie | |
| Akumulator / Alternator | A |
| Łączna moc systemowa | 150 KM |
| Wymiary wewnętrzne, 1 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 1 rząd siedzeń | 1 055 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 501 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 2 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 2 rząd siedzeń | 1 014 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 491 mm |
Dane z bieżącego polskiego cennika Volkswagena. Zachowano rozróżnienie napędów i wersji wyposażenia. Wartości WLTP zależą od konfiguracji; zapisy i jednostki odpowiadają źródłu. Puste pola nie zostały uzupełnione danymi innych wersji. Dostępność oraz specyfikację konkretnego zamówienia potwierdza SELECT.
Volkswagen Tiguan — 2,0 TSI 4MOTION 150kW/204KM, automatyczna, DSG 7-stopniowa
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027; rok produkcji 2026; cennik od 22.07.2026
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Emisja CO2 | |
| Cykl niski (g/km) | 235 lub 236; według wersji wyposażenia: Life: 235; Style: 235; R-Line: 236; Life Plus: 235; Edition 20: 236; R-Line Plus: 236 |
| Cykl średni (g/km) | 169 lub 171 lub 172 lub 170 lub 173; według wersji wyposażenia: Life: 169; Style: 171; R-Line: 172; Life Plus: 170; Edition 20: 172; R-Line Plus: 173 |
| Cykl wysoki (g/km) | 145 lub 147 lub 150 lub 146; według wersji wyposażenia: Life: 145; Style: 147; R-Line: 150; Life Plus: 146; Edition 20: 150; R-Line Plus: 150 |
| Cykl bardzo wysoki (g/km) | 162 lub 165 lub 169 lub 170; według wersji wyposażenia: Life: 162; Style: 165; R-Line: 169; Life Plus: 162; Edition 20: 169; R-Line Plus: 170 |
| Cykl mieszany (g/km) | 168 lub 170 lub 173 lub 172; według wersji wyposażenia: Life: 168; Style: 170; R-Line: 173; Life Plus: 168; Edition 20: 172; R-Line Plus: 173 |
| Spalanie | |
| Cykl niski | 10.3 l/100km lub 10.4 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 10.3 l/100km; Style: 10.4 l/100km; R-Line: 10.4 l/100km; Life Plus: 10.3 l/100km; Edition 20: 10.4 l/100km; R-Line Plus: 10.4 l/100km |
| Cykl średni | 7.4 l/100km lub 7.5 l/100km lub 7.6 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 7.4 l/100km; Style: 7.5 l/100km; R-Line: 7.6 l/100km; Life Plus: 7.5 l/100km; Edition 20: 7.6 l/100km; R-Line Plus: 7.6 l/100km |
| Cykl wysoki | 6.4 l/100km lub 6.5 l/100km lub 6.6 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 6.4 l/100km; Style: 6.5 l/100km; R-Line: 6.6 l/100km; Life Plus: 6.4 l/100km; Edition 20: 6.6 l/100km; R-Line Plus: 6.6 l/100km |
| Cykl bardzo wysoki | 7.1 l/100km lub 7.3 l/100km lub 7.5 l/100km lub 7.4 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 7.1 l/100km; Style: 7.3 l/100km; R-Line: 7.5 l/100km; Life Plus: 7.1 l/100km; Edition 20: 7.4 l/100km; R-Line Plus: 7.5 l/100km |
| Cykl mieszany | 7.4 l/100km lub 7.5 l/100km lub 7.6 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 7.4 l/100km; Style: 7.5 l/100km; R-Line: 7.6 l/100km; Life Plus: 7.4 l/100km; Edition 20: 7.6 l/100km; R-Line Plus: 7.6 l/100km |
| Dopuszczalna masa holowanej przyczepy | |
| bez hamulca | 750 kg |
| Dopuszczalne obciążenie haka / dachu | 100 kg / 75 kg |
| z hamulcem, przy wzniesieniu 12% | 2 200 kg |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 227 km/h |
| Przyspieszenie 0-100 km | 7.10 s |
| Pozostałe dane | |
| Średnica zawracania | 11.70 m |
| Pojemność zbiornika paliwa | 58 l |
| Silnik | |
| Max. moment obr., Nm przy obr. / min | 320 Nm / 1500 - 4400 1 / min |
| Moc max. | 204 KM |
| Moc max., kW | 150 kW |
| Norma emisji spalin | EURO 6 EB |
| Pojemność | 1 984 |
| Skrzynia biegów, seryjnie | automatyczna, DSG 7-stopniowa |
| Waga | |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 220 kg |
| Masa własna min. | 1 712 kg |
| Wymiary bagażnika | |
| Długość z oparciami złożonymi | 1 732 mm |
| Pojemność bagażnika maksymalna | 1 650,000 l |
| Pojemność bagażnika przy rozłożonej tylnej kanapie | 652,000 l / 652,000 l / 652,000 l |
| Szerokość | 1 003 mm |
| Wymiary garażowe | |
| Wysokość z otwartą pokrywą bagażnika | 2 116 mm |
| Wymiary zewnętrzne | |
| Długość, min./ Długość, max. | 4 539 mm / 4 539 mm |
| Kąt natarcia przód/tył | 17 ° / 20.4 ° |
| Kąt rampowy | 17.20 ° |
| Rozstaw kół przód min. / max. | 1 584 mm / 1 588 mm |
| Rozstaw kół tył min. / max. | 1 574 mm / 1 578 mm |
| Rozstaw osi | 2 680 mm |
| Szerokość / Szerokość, max | 1 842 mm / 1 842 mm lub 1 859 mm / 1 859 mm; według wersji wyposażenia: Life: 1 842 mm / 1 842 mm; Style: 1 842 mm / 1 842 mm; R-Line: 1 859 mm / 1 859 mm; Life Plus: 1 842 mm / 1 842 mm; Edition 20: 1 842 mm / 1 842 mm; R-Line Plus: 1 859 mm / 1 859 mm |
| Wysokość max. | 1 656 mm |
| Bateria i ładowanie | |
| Akumulator / Alternator | A |
| Łączna moc systemowa | 204 KM |
| Wymiary wewnętrzne, 1 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 1 rząd siedzeń | 1 055 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 501 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 2 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 2 rząd siedzeń | 1 014 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 491 mm |
Dane z bieżącego polskiego cennika Volkswagena. Zachowano rozróżnienie napędów i wersji wyposażenia. Wartości WLTP zależą od konfiguracji; zapisy i jednostki odpowiadają źródłu. Puste pola nie zostały uzupełnione danymi innych wersji. Dostępność oraz specyfikację konkretnego zamówienia potwierdza SELECT.
Volkswagen Tiguan — 2,0 TSI 4MOTION 195kW/265KM, automatyczna, DSG 7-stopniowa
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027; rok produkcji 2026; cennik od 22.07.2026
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Emisja CO2 | |
| Cykl niski (g/km) | 262 |
| Cykl średni (g/km) | 191 |
| Cykl wysoki (g/km) | 163 |
| Cykl bardzo wysoki (g/km) | 186 |
| Cykl mieszany (g/km) | 190 |
| Spalanie | |
| Cykl niski | 11.5 l/100km |
| Cykl średni | 8.4 l/100km |
| Cykl wysoki | 7.2 l/100km |
| Cykl bardzo wysoki | 8.2 l/100km |
| Cykl mieszany | 8.4 l/100km |
| Dopuszczalna masa holowanej przyczepy | |
| bez hamulca | 750 kg |
| Dopuszczalne obciążenie haka / dachu | 100 kg / 75 kg |
| z hamulcem, przy wzniesieniu 12% | 2 300 kg |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 242 km/h |
| Przyspieszenie 0-100 km | 5.90 s |
| Pozostałe dane | |
| Średnica zawracania | 11.70 m |
| Pojemność zbiornika paliwa | 58 l |
| Silnik | |
| Max. moment obr., Nm przy obr. / min | 400 Nm / 1650 - 4350 1 / min |
| Moc max. | 265 KM |
| Moc max., kW | 195 kW |
| Norma emisji spalin | EURO 6 EB |
| Pojemność | 1 984 |
| Skrzynia biegów, seryjnie | automatyczna, DSG 7-stopniowa |
| Waga | |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 300 kg |
| Masa własna min. | 1 772 kg |
| Wymiary bagażnika | |
| Długość z oparciami złożonymi | 1 732 mm |
| Pojemność bagażnika maksymalna | 1 650,000 l |
| Pojemność bagażnika przy rozłożonej tylnej kanapie | 652,000 l / 652,000 l / 652,000 l |
| Szerokość | 1 003 mm |
| Wymiary garażowe | |
| Wysokość z otwartą pokrywą bagażnika | 2 116 mm |
| Wymiary zewnętrzne | |
| Długość, min./ Długość, max. | 4 539 mm / 4 539 mm |
| Kąt natarcia przód/tył | 17 ° / 20.4 ° |
| Kąt rampowy | 17.20 ° |
| Rozstaw kół przód min. / max. | 1 584 mm / 1 588 mm |
| Rozstaw kół tył min. / max. | 1 574 mm / 1 578 mm |
| Rozstaw osi | 2 680 mm |
| Szerokość / Szerokość, max | 1 859 mm / 1 859 mm |
| Wysokość max. | 1 656 mm |
| Bateria i ładowanie | |
| Akumulator / Alternator | A |
| Łączna moc systemowa | 265 KM |
| Wymiary wewnętrzne, 1 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 1 rząd siedzeń | 1 055 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 501 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 2 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 2 rząd siedzeń | 1 014 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 491 mm |
Dane z bieżącego polskiego cennika Volkswagena. Zachowano rozróżnienie napędów i wersji wyposażenia. Wartości WLTP zależą od konfiguracji; zapisy i jednostki odpowiadają źródłu. Puste pola nie zostały uzupełnione danymi innych wersji. Dostępność oraz specyfikację konkretnego zamówienia potwierdza SELECT.
Volkswagen Tiguan — 2,0 TDI 110kW/150KM, automatyczna, DSG 7-stopniowa
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027; rok produkcji 2026; cennik od 22.07.2026
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Emisja CO2 | |
| Cykl niski (g/km) | 193 lub 194; według wersji wyposażenia: Life: 193; Style: 193; R-Line: 194; Life Plus: 193; Edition 20: 194; R-Line Plus: 194 |
| Cykl średni (g/km) | 139 lub 140 lub 141 lub 142; według wersji wyposażenia: Life: 139; Style: 140; R-Line: 141; Life Plus: 139; Edition 20: 141; R-Line Plus: 142 |
| Cykl wysoki (g/km) | 118 lub 120 lub 123 lub 122; według wersji wyposażenia: Life: 118; Style: 120; R-Line: 123; Life Plus: 118; Edition 20: 122; R-Line Plus: 123 |
| Cykl bardzo wysoki (g/km) | 138 lub 143 lub 147; według wersji wyposażenia: Life: 138; Style: 143; R-Line: 147; Life Plus: 138; Edition 20: 147; R-Line Plus: 147 |
| Cykl mieszany (g/km) | 139 lub 142 lub 145 lub 140 lub 144; według wersji wyposażenia: Life: 139; Style: 142; R-Line: 145; Life Plus: 140; Edition 20: 144; R-Line Plus: 144 |
| Spalanie | |
| Cykl niski | 7.4 l/100km |
| Cykl średni | 5.3 l/100km lub 5.4 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 5.3 l/100km; Style: 5.3 l/100km; R-Line: 5.4 l/100km; Life Plus: 5.3 l/100km; Edition 20: 5.4 l/100km; R-Line Plus: 5.4 l/100km |
| Cykl wysoki | 4.5 l/100km lub 4.6 l/100km lub 4.7 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 4.5 l/100km; Style: 4.6 l/100km; R-Line: 4.7 l/100km; Life Plus: 4.5 l/100km; Edition 20: 4.7 l/100km; R-Line Plus: 4.7 l/100km |
| Cykl bardzo wysoki | 5.3 l/100km lub 5.5 l/100km lub 5.6 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 5.3 l/100km; Style: 5.5 l/100km; R-Line: 5.6 l/100km; Life Plus: 5.3 l/100km; Edition 20: 5.6 l/100km; R-Line Plus: 5.6 l/100km |
| Cykl mieszany | 5.3 l/100km lub 5.4 l/100km lub 5.5 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 5.3 l/100km; Style: 5.4 l/100km; R-Line: 5.5 l/100km; Life Plus: 5.3 l/100km; Edition 20: 5.5 l/100km; R-Line Plus: 5.5 l/100km |
| Dopuszczalna masa holowanej przyczepy | |
| bez hamulca | 750 kg |
| Dopuszczalne obciążenie haka / dachu | 100 kg / 75 kg |
| z hamulcem, przy wzniesieniu 12% | 2 000 kg |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 209 km/h |
| Przyspieszenie 0-100 km | 9.40 s |
| Pozostałe dane | |
| Średnica zawracania | 11.70 m |
| Pojemność zbiornika paliwa | 55 l |
| Silnik | |
| Max. moment obr., Nm przy obr. / min | 360 Nm / 1600 - 2750 1 / min |
| Moc max. | 150 KM |
| Moc max., kW | 110 kW |
| Norma emisji spalin | EURO 6 EB |
| Pojemność | 1 968 |
| Skrzynia biegów, seryjnie | automatyczna, DSG 7-stopniowa |
| Waga | |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 240 kg |
| Masa własna min. | 1 713 kg |
| Wymiary bagażnika | |
| Długość z oparciami złożonymi | 1 732 mm |
| Pojemność bagażnika maksymalna | 1 650,000 l |
| Pojemność bagażnika przy rozłożonej tylnej kanapie | 652,000 l / 652,000 l / 652,000 l |
| Szerokość | 1 003 mm |
| Wymiary garażowe | |
| Wysokość z otwartą pokrywą bagażnika | 2 111 mm |
| Wymiary zewnętrzne | |
| Długość, min./ Długość, max. | 4 539 mm / 4 539 mm |
| Kąt natarcia przód/tył | 15.9 ° / 18.6 ° |
| Kąt rampowy | 15.20 ° |
| Rozstaw kół przód min. / max. | 1 584 mm / 1 590 mm |
| Rozstaw kół tył min. / max. | 1 575 mm / 1 583 mm |
| Rozstaw osi | 2 677 mm |
| Szerokość / Szerokość, max | 1 842 mm / 1 842 mm lub 1 859 mm / 1 859 mm; według wersji wyposażenia: Life: 1 842 mm / 1 842 mm; Style: 1 842 mm / 1 842 mm; R-Line: 1 859 mm / 1 859 mm; Life Plus: 1 842 mm / 1 842 mm; Edition 20: 1 842 mm / 1 842 mm; R-Line Plus: 1 859 mm / 1 859 mm |
| Wysokość max. | 1 658 mm |
| Bateria i ładowanie | |
| Akumulator / Alternator | A |
| Łączna moc systemowa | 150 KM |
| Wymiary wewnętrzne, 1 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 1 rząd siedzeń | 1 055 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 501 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 2 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 2 rząd siedzeń | 1 014 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 491 mm |
Dane z bieżącego polskiego cennika Volkswagena. Zachowano rozróżnienie napędów i wersji wyposażenia. Wartości WLTP zależą od konfiguracji; zapisy i jednostki odpowiadają źródłu. Puste pola nie zostały uzupełnione danymi innych wersji. Dostępność oraz specyfikację konkretnego zamówienia potwierdza SELECT.
Volkswagen Tiguan — 2,0 TDI 4MOTION 142kW/193KM, automatyczna, DSG 7-stopniowa
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027; rok produkcji 2026; cennik od 22.07.2026
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Emisja CO2 | |
| Cykl niski (g/km) | 219 lub 220 lub 221; według wersji wyposażenia: Style: 219; R-Line: 220; R-Line Plus: 221 |
| Cykl średni (g/km) | 161 lub 163; według wersji wyposażenia: Style: 161; R-Line: 163; R-Line Plus: 163 |
| Cykl wysoki (g/km) | 141 lub 143 lub 144; według wersji wyposażenia: Style: 141; R-Line: 143; R-Line Plus: 144 |
| Cykl bardzo wysoki (g/km) | 164 lub 168 lub 169; według wersji wyposażenia: Style: 164; R-Line: 168; R-Line Plus: 169 |
| Cykl mieszany (g/km) | 163 lub 166 lub 167; według wersji wyposażenia: Style: 163; R-Line: 166; R-Line Plus: 167 |
| Spalanie | |
| Cykl niski | 8.3 l/100km lub 8.4 l/100km; według wersji wyposażenia: Style: 8.3 l/100km; R-Line: 8.4 l/100km; R-Line Plus: 8.4 l/100km |
| Cykl średni | 6.1 l/100km lub 6.2 l/100km; według wersji wyposażenia: Style: 6.1 l/100km; R-Line: 6.2 l/100km; R-Line Plus: 6.2 l/100km |
| Cykl wysoki | 5.4 l/100km lub 5.5 l/100km; według wersji wyposażenia: Style: 5.4 l/100km; R-Line: 5.4 l/100km; R-Line Plus: 5.5 l/100km |
| Cykl bardzo wysoki | 6.2 l/100km lub 6.4 l/100km; według wersji wyposażenia: Style: 6.2 l/100km; R-Line: 6.4 l/100km; R-Line Plus: 6.4 l/100km |
| Cykl mieszany | 6.2 l/100km lub 6.3 l/100km lub 6.4 l/100km; według wersji wyposażenia: Style: 6.2 l/100km; R-Line: 6.3 l/100km; R-Line Plus: 6.4 l/100km |
| Dopuszczalna masa holowanej przyczepy | |
| bez hamulca | 750 kg |
| Dopuszczalne obciążenie haka / dachu | 100 kg / 75 kg |
| z hamulcem, przy wzniesieniu 12% | 2 300 kg |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 222 km/h |
| Przyspieszenie 0-100 km | 7.60 s |
| Pozostałe dane | |
| Średnica zawracania | 11.70 m |
| Pojemność zbiornika paliwa | 58 l |
| Silnik | |
| Max. moment obr., Nm przy obr. / min | 400 Nm / 1750 - 3250 1 / min |
| Moc max. | 193 KM |
| Moc max., kW | 142 kW |
| Norma emisji spalin | EURO 6 EB |
| Pojemność | 1 968 |
| Skrzynia biegów, seryjnie | automatyczna, DSG 7-stopniowa |
| Waga | |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 330 kg |
| Masa własna min. | 1 771 kg |
| Wymiary bagażnika | |
| Długość z oparciami złożonymi | 1 732 mm |
| Pojemność bagażnika maksymalna | 1 650,000 l |
| Pojemność bagażnika przy rozłożonej tylnej kanapie | 652,000 l / 652,000 l / 652,000 l |
| Szerokość | 1 003 mm |
| Wymiary garażowe | |
| Wysokość z otwartą pokrywą bagażnika | 2 116 mm |
| Wymiary zewnętrzne | |
| Długość, min./ Długość, max. | 4 539 mm / 4 539 mm |
| Kąt natarcia przód/tył | 17 ° / 20.4 ° |
| Kąt rampowy | 17.20 ° |
| Rozstaw kół przód min. / max. | 1 584 mm / 1 588 mm |
| Rozstaw kół tył min. / max. | 1 574 mm / 1 578 mm |
| Rozstaw osi | 2 680 mm |
| Szerokość / Szerokość, max | 1 842 mm / 1 842 mm lub 1 859 mm / 1 859 mm; według wersji wyposażenia: Style: 1 842 mm / 1 842 mm; R-Line: 1 859 mm / 1 859 mm; R-Line Plus: 1 859 mm / 1 859 mm |
| Wysokość max. | 1 656 mm |
| Bateria i ładowanie | |
| Akumulator / Alternator | A |
| Łączna moc systemowa | 193 KM |
| Wymiary wewnętrzne, 1 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 1 rząd siedzeń | 1 055 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 501 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 2 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 2 rząd siedzeń | 1 014 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 491 mm |
Dane z bieżącego polskiego cennika Volkswagena. Zachowano rozróżnienie napędów i wersji wyposażenia. Wartości WLTP zależą od konfiguracji; zapisy i jednostki odpowiadają źródłu. Puste pola nie zostały uzupełnione danymi innych wersji. Dostępność oraz specyfikację konkretnego zamówienia potwierdza SELECT.
Volkswagen Tiguan — 1,5 eHybrid 110kW/150KM, automatyczna, DSG 6-stopniowa
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027; rok produkcji 2026; cennik od 22.07.2026
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Dopuszczalna masa holowanej przyczepy | |
| bez hamulca | 750 kg |
| Dopuszczalne obciążenie haka / dachu | 100 kg / |
| z hamulcem, przy wzniesieniu 12% | 1 800 kg |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 210 km/h |
| Silnik | |
| Max. moment obr., Nm przy obr. / min | 250 Nm / 1500 - 4000 1 / min |
| Moc max. | 150 KM |
| Moc max., kW | 110 kW |
| Norma emisji spalin | EURO 6 EB |
| Pojemność | 1 498 |
| Skrzynia biegów, seryjnie | automatyczna, DSG 6-stopniowa |
| Waga | |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 410 kg |
| Masa własna min. | 1 866 kg |
| Wymiary zewnętrzne | |
| Długość, min./ Długość, max. | 4 539 mm / 4 539 mm |
| Rozstaw kół przód min. / max. | 1 584 mm / 1 590 mm |
| Rozstaw kół tył min. / max. | 1 575 mm / 1 583 mm |
| Rozstaw osi | 2 679 mm |
| Szerokość / Szerokość, max | 1 842 mm / 1 842 mm |
| Wysokość max. | 1 658 mm |
| Bateria i ładowanie | |
| Akumulator / Alternator | A |
| Zasięg (Silnik elektryczny) | 125.25 km lub 120.39 km lub 124.89 km lub 118.35 km; według wersji wyposażenia: Life: 125.25 km; Style: 120.39 km; Life Plus: 124.89 km; Edition 20: 118.35 km |
Dane z bieżącego polskiego cennika Volkswagena. Zachowano rozróżnienie napędów i wersji wyposażenia. Wartości WLTP zależą od konfiguracji; zapisy i jednostki odpowiadają źródłu. Puste pola nie zostały uzupełnione danymi innych wersji. Dostępność oraz specyfikację konkretnego zamówienia potwierdza SELECT.
Volkswagen Tiguan — 1,5 eHybrid 130kW/177KM, automatyczna, DSG 6-stopniowa
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027; rok produkcji 2026; cennik od 22.07.2026
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Dopuszczalna masa holowanej przyczepy | |
| bez hamulca | 750 kg |
| Dopuszczalne obciążenie haka / dachu | 100 kg / |
| z hamulcem, przy wzniesieniu 12% | 2 000 kg |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 215 km/h |
| Silnik | |
| Max. moment obr., Nm przy obr. / min | 250 Nm / 1500 - 4000 1 / min |
| Moc max. | 177 KM |
| Moc max., kW | 130 kW |
| Norma emisji spalin | EURO 6 EB |
| Pojemność | 1 498 |
| Skrzynia biegów, seryjnie | automatyczna, DSG 6-stopniowa |
| Waga | |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 410 kg |
| Masa własna min. | 1 879 kg |
| Wymiary zewnętrzne | |
| Długość, min./ Długość, max. | 4 539 mm / 4 539 mm |
| Rozstaw kół przód min. / max. | 1 584 mm / 1 590 mm |
| Rozstaw kół tył min. / max. | 1 575 mm / 1 583 mm |
| Rozstaw osi | 2 679 mm |
| Szerokość / Szerokość, max | 1 859 mm / 1 859 mm |
| Wysokość max. | 1 658 mm |
| Bateria i ładowanie | |
| Akumulator / Alternator | A |
| Zasięg (Silnik elektryczny) | 118.89 km lub 118.71 km; według wersji wyposażenia: R-Line: 118.89 km; R-Line Plus: 118.71 km |
Dane z bieżącego polskiego cennika Volkswagena. Zachowano rozróżnienie napędów i wersji wyposażenia. Wartości WLTP zależą od konfiguracji; zapisy i jednostki odpowiadają źródłu. Puste pola nie zostały uzupełnione danymi innych wersji. Dostępność oraz specyfikację konkretnego zamówienia potwierdza SELECT.
