T-Cross jest miejskim SUV-em w gamie Volkswagena. Rodzina poszerzyła wybór niewielkich samochodów marki o nadwozie z wyższą pozycją siedzenia i praktycznym wnętrzem do codziennych przejazdów. Rozwój modelu obejmował modernizacje wyposażenia, stylistyki i systemów wspomagających kierowcę. W aktualnym polskim cenniku występują benzynowe odmiany z różnymi przekładniami. Poniżej każda z nich otrzymuje osobne dane, w tym osiągi, masy, wymiary oraz zużycie paliwa według WLTP.
Przebijamy oferty salonowe.
Prześlij nam swoją konfigurację, a wycenimy ją z rabatem, który nierzadko jest nawet dwukrotnie wyższy niż u dealera.
Sprawdź rabat
Volkswagen T-Cross — 1.0 TSI 70kW/95KM, manualna, 5-biegowa
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027; rok produkcji 2026; cennik od 08.07.2026
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Dopuszczalna masa holowanej przyczepy | |
| bez hamulca | 630 kg |
| Dopuszczalne obciążenie haka / dachu | 75 kg / 75 kg |
| z hamulcem, przy wzniesieniu 12% | 1 000 kg |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 180 km/h |
| Przyspieszenie 0-100 km | 11.30 s |
| Pozostałe dane | |
| Średnica zawracania | 10.70 m |
| Pojemność zbiornika paliwa | 40 l |
| Silnik | |
| Max. moment obr., Nm przy obr. / min | 175 Nm / 1600 - 3500 1 / min |
| Moc max. | 95 KM |
| Moc max., kW | 70 kW |
| Norma emisji spalin | EURO 6 EB |
| Pojemność | 999 |
| Skrzynia biegów, seryjnie | manualna, 5-biegowa |
| Waga | |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1 730 kg |
| Masa własna min. | 1 261 kg |
| Wymiary bagażnika | |
| Długość z oparciami złożonymi | 1 465 mm |
| Pojemność bagażnika maksymalna | 1 281,000 l |
| Pojemność bagażnika przy rozłożonej tylnej kanapie | 455,000 l / 455,000 l / 455,000 l |
| Szerokość | 998 mm |
| Wymiary garażowe | |
| Wysokość z otwartą pokrywą bagażnika | 2 055 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 1 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 1 rząd siedzeń | 1 034 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 460 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 2 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 2 rząd siedzeń | 966 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 429 mm |
| Wymiary zewnętrzne | |
| Długość, min./ Długość, max. | 4 127 mm / 4 135 mm |
| Kąt natarcia przód/tył | 17 ° / 20.3 ° |
| Kąt rampowy | 14.40 ° |
| Rozstaw kół przód min. / max. | 1 528 mm / 1 536 mm |
| Rozstaw kół tył min. / max. | 1 509 mm / 1 516 mm |
| Rozstaw osi | 2 551 mm |
| Szerokość / Szerokość, max | 1 760 mm / 1 784 mm |
| Wysokość max. | 1 573 mm |
| Emisja CO2 | |
| Cykl niski (g/km) | 151 lub 152 lub 153; według wersji wyposażenia: Trend: 151; Life: 152; Life Plus: 153 |
| Cykl średni (g/km) | 116 lub 117 lub 118; według wersji wyposażenia: Trend: 116; Life: 117; Life Plus: 118 |
| Cykl wysoki (g/km) | 106 lub 107 lub 109; według wersji wyposażenia: Trend: 106; Life: 107; Life Plus: 109 |
| Cykl bardzo wysoki (g/km) | 133 lub 134 lub 136; według wersji wyposażenia: Trend: 133; Life: 134; Life Plus: 136 |
| Cykl mieszany (g/km) | 124 lub 126; według wersji wyposażenia: Trend: 124; Life: 124; Life Plus: 126 |
| Spalanie | |
| Cykl niski | 6.6 l/100km lub 6.7 l/100km; według wersji wyposażenia: Trend: 6.6 l/100km; Life: 6.7 l/100km; Life Plus: 6.7 l/100km |
| Cykl średni | 5.1 l/100km lub 5.2 l/100km; według wersji wyposażenia: Trend: 5.1 l/100km; Life: 5.1 l/100km; Life Plus: 5.2 l/100km |
| Cykl wysoki | 4.7 l/100km lub 4.8 l/100km; według wersji wyposażenia: Trend: 4.7 l/100km; Life: 4.7 l/100km; Life Plus: 4.8 l/100km |
| Cykl bardzo wysoki | 5.8 l/100km lub 5.9 l/100km lub 6 l/100km; według wersji wyposażenia: Trend: 5.8 l/100km; Life: 5.9 l/100km; Life Plus: 6 l/100km |
| Cykl mieszany | 5.4 l/100km lub 5.5 l/100km; według wersji wyposażenia: Trend: 5.4 l/100km; Life: 5.5 l/100km; Life Plus: 5.5 l/100km |
Dane z bieżącego polskiego cennika Volkswagena. Zachowano rozróżnienie napędów i wersji wyposażenia. Wartości WLTP zależą od konfiguracji; zapisy i jednostki odpowiadają źródłu. Puste pola nie zostały uzupełnione danymi innych wersji. Dostępność oraz specyfikację konkretnego zamówienia potwierdza SELECT.
Volkswagen T-Cross — 1.0 TSI 85kW/116KM, manualna, 6-biegowa
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027; rok produkcji 2026; cennik od 08.07.2026
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Dopuszczalna masa holowanej przyczepy | |
| bez hamulca | 630 kg |
| Dopuszczalne obciążenie haka / dachu | 75 kg / 75 kg |
| z hamulcem, przy wzniesieniu 12% | 1 100 kg |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 193 km/h |
| Przyspieszenie 0-100 km | 10.10 s |
| Pozostałe dane | |
| Średnica zawracania | 10.70 m |
| Pojemność zbiornika paliwa | 40 l |
| Silnik | |
| Max. moment obr., Nm przy obr. / min | 200 Nm / 2000 - 3500 1 / min |
| Moc max. | 116 KM |
| Moc max., kW | 85 kW |
| Norma emisji spalin | EURO 6 EB |
| Pojemność | 999 |
| Skrzynia biegów, seryjnie | manualna, 6-biegowa |
| Waga | |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1 750 kg |
| Masa własna min. | 1 276 kg |
| Wymiary bagażnika | |
| Długość z oparciami złożonymi | 1 465 mm |
| Pojemność bagażnika maksymalna | 1 281,000 l |
| Pojemność bagażnika przy rozłożonej tylnej kanapie | 455,000 l / 455,000 l / 455,000 l |
| Szerokość | 998 mm |
| Wymiary garażowe | |
| Wysokość z otwartą pokrywą bagażnika | 2 055 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 1 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 1 rząd siedzeń | 1 034 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 460 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 2 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 2 rząd siedzeń | 966 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 429 mm |
| Wymiary zewnętrzne | |
| Długość, min./ Długość, max. | 4 127 mm / 4 135 mm |
| Kąt natarcia przód/tył | 17 ° / 20.3 ° |
| Kąt rampowy | 14.40 ° |
| Rozstaw kół przód min. / max. | 1 528 mm / 1 536 mm |
| Rozstaw kół tył min. / max. | 1 509 mm / 1 516 mm |
| Rozstaw osi | 2 551 mm |
| Szerokość / Szerokość, max | 1 760 mm / 1 784 mm |
| Wysokość max. | 1 573 mm |
| Emisja CO2 | |
| Cykl niski (g/km) | 157 lub 159 lub 158; według wersji wyposażenia: Life: 157; Style: 159; Life Plus: 158 |
| Cykl średni (g/km) | 121 lub 123; według wersji wyposażenia: Life: 121; Style: 123; Life Plus: 123 |
| Cykl wysoki (g/km) | 107 lub 109 lub 108; według wersji wyposażenia: Life: 107; Style: 109; Life Plus: 108 |
| Cykl bardzo wysoki (g/km) | 130 lub 132; według wersji wyposażenia: Life: 130; Style: 132; Life Plus: 132 |
| Cykl mieszany (g/km) | 125 lub 127 lub 126; według wersji wyposażenia: Life: 125; Style: 127; Life Plus: 126 |
| Spalanie | |
| Cykl niski | 6.9 l/100km lub 7 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 6.9 l/100km; Style: 7 l/100km; Life Plus: 6.9 l/100km |
| Cykl średni | 5.3 l/100km lub 5.4 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 5.3 l/100km; Style: 5.4 l/100km; Life Plus: 5.4 l/100km |
| Cykl wysoki | 4.7 l/100km lub 4.8 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 4.7 l/100km; Style: 4.8 l/100km; Life Plus: 4.8 l/100km |
| Cykl bardzo wysoki | 5.7 l/100km lub 5.8 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 5.7 l/100km; Style: 5.8 l/100km; Life Plus: 5.8 l/100km |
| Cykl mieszany | 5.5 l/100km lub 5.6 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 5.5 l/100km; Style: 5.6 l/100km; Life Plus: 5.5 l/100km |
Dane z bieżącego polskiego cennika Volkswagena. Zachowano rozróżnienie napędów i wersji wyposażenia. Wartości WLTP zależą od konfiguracji; zapisy i jednostki odpowiadają źródłu. Puste pola nie zostały uzupełnione danymi innych wersji. Dostępność oraz specyfikację konkretnego zamówienia potwierdza SELECT.
Volkswagen T-Cross — 1.0 TSI 85kW/116KM, DSG, 7-stopniowa
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027; rok produkcji 2026; cennik od 08.07.2026
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Dopuszczalna masa holowanej przyczepy | |
| bez hamulca | 640 kg |
| Dopuszczalne obciążenie haka / dachu | 75 kg / 75 kg |
| z hamulcem, przy wzniesieniu 12% | 1 100 kg |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 192 km/h |
| Przyspieszenie 0-100 km | 10.30 s |
| Pozostałe dane | |
| Średnica zawracania | 10.70 m |
| Pojemność zbiornika paliwa | 40 l |
| Silnik | |
| Max. moment obr., Nm przy obr. / min | 200 Nm / 2000 - 3500 1 / min |
| Moc max. | 116 KM |
| Moc max., kW | 85 kW |
| Norma emisji spalin | EURO 6 EB |
| Pojemność | 999 |
| Skrzynia biegów, seryjnie | DSG, 7-stopniowa |
| Waga | |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1 770 kg |
| Masa własna min. | 1 296 kg |
| Wymiary bagażnika | |
| Długość z oparciami złożonymi | 1 465 mm |
| Pojemność bagażnika maksymalna | 1 281,000 l |
| Pojemność bagażnika przy rozłożonej tylnej kanapie | 455,000 l / 455,000 l / 455,000 l |
| Szerokość | 998 mm |
| Wymiary garażowe | |
| Wysokość z otwartą pokrywą bagażnika | 2 055 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 1 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 1 rząd siedzeń | 1 034 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 460 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 2 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 2 rząd siedzeń | 966 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 429 mm |
| Wymiary zewnętrzne | |
| Długość, min./ Długość, max. | 4 127 mm / 4 135 mm |
| Kąt natarcia przód/tył | 17 ° / 20.3 ° |
| Kąt rampowy | 14.40 ° |
| Rozstaw kół przód min. / max. | 1 528 mm / 1 536 mm |
| Rozstaw kół tył min. / max. | 1 509 mm / 1 516 mm |
| Rozstaw osi | 2 551 mm |
| Szerokość / Szerokość, max | 1 760 mm / 1 784 mm |
| Wysokość max. | 1 573 mm |
| Emisja CO2 | |
| Cykl niski (g/km) | 159 lub 161 lub 160 lub 163; według wersji wyposażenia: Life: 159; Style: 161; R-Line: 161; Life Plus: 160; R-Line Plus: 163 |
| Cykl średni (g/km) | 124 lub 126 lub 128; według wersji wyposażenia: Life: 124; Style: 126; R-Line: 126; Life Plus: 126; R-Line Plus: 128 |
| Cykl wysoki (g/km) | 111 lub 113 lub 112 lub 115; według wersji wyposażenia: Life: 111; Style: 113; R-Line: 112; Life Plus: 113; R-Line Plus: 115 |
| Cykl bardzo wysoki (g/km) | 136 lub 138 lub 137 lub 139 lub 140; według wersji wyposażenia: Life: 136; Style: 138; R-Line: 137; Life Plus: 139; R-Line Plus: 140 |
| Cykl mieszany (g/km) | 129 lub 131 lub 130 lub 133; według wersji wyposażenia: Life: 129; Style: 131; R-Line: 130; Life Plus: 131; R-Line Plus: 133 |
| Spalanie | |
| Cykl niski | 7 l/100km lub 7.1 l/100km lub 7.2 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 7 l/100km; Style: 7.1 l/100km; R-Line: 7 l/100km; Life Plus: 7 l/100km; R-Line Plus: 7.2 l/100km |
| Cykl średni | 5.5 l/100km lub 5.6 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 5.5 l/100km; Style: 5.5 l/100km; R-Line: 5.5 l/100km; Life Plus: 5.5 l/100km; R-Line Plus: 5.6 l/100km |
| Cykl wysoki | 4.9 l/100km lub 5 l/100km lub 5.1 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 4.9 l/100km; Style: 5 l/100km; R-Line: 4.9 l/100km; Life Plus: 5 l/100km; R-Line Plus: 5.1 l/100km |
| Cykl bardzo wysoki | 6 l/100km lub 6.1 l/100km lub 6.2 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 6 l/100km; Style: 6.1 l/100km; R-Line: 6 l/100km; Life Plus: 6.1 l/100km; R-Line Plus: 6.2 l/100km |
| Cykl mieszany | 5.7 l/100km lub 5.8 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 5.7 l/100km; Style: 5.8 l/100km; R-Line: 5.7 l/100km; Life Plus: 5.7 l/100km; R-Line Plus: 5.8 l/100km |
Dane z bieżącego polskiego cennika Volkswagena. Zachowano rozróżnienie napędów i wersji wyposażenia. Wartości WLTP zależą od konfiguracji; zapisy i jednostki odpowiadają źródłu. Puste pola nie zostały uzupełnione danymi innych wersji. Dostępność oraz specyfikację konkretnego zamówienia potwierdza SELECT.
Volkswagen T-Cross — 1.5 TSI ACT 110kW/150KM, DSG, 7-stopniowa
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027; rok produkcji 2026; cennik od 08.07.2026
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Dopuszczalna masa holowanej przyczepy | |
| bez hamulca | 660 kg |
| Dopuszczalne obciążenie haka / dachu | 75 kg / 75 kg |
| z hamulcem, przy wzniesieniu 12% | 1 200 kg |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 200 km/h |
| Przyspieszenie 0-100 km | 8.40 s |
| Pozostałe dane | |
| Średnica zawracania | 10.70 m |
| Pojemność zbiornika paliwa | 40 l |
| Silnik | |
| Max. moment obr., Nm przy obr. / min | 250 Nm / 1500 - 3500 1 / min |
| Moc max. | 150 KM |
| Moc max., kW | 110 kW |
| Norma emisji spalin | EURO 6 EB |
| Pojemność | 1 498 |
| Skrzynia biegów, seryjnie | DSG, 7-stopniowa |
| Waga | |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1 800 kg |
| Masa własna min. | 1 327 kg |
| Wymiary bagażnika | |
| Długość z oparciami złożonymi | 1 465 mm |
| Pojemność bagażnika maksymalna | 1 281,000 l |
| Pojemność bagażnika przy rozłożonej tylnej kanapie | 455,000 l / 455,000 l / 455,000 l |
| Szerokość | 998 mm |
| Wymiary garażowe | |
| Wysokość z otwartą pokrywą bagażnika | 2 055 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 1 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 1 rząd siedzeń | 1 034 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 460 mm |
| Wymiary wewnętrzne, 2 rząd siedzeń | |
| Przestrzeń od siedziska do dachu, 2 rząd siedzeń | 966 mm |
| Szerokość wnętrza | 1 429 mm |
| Wymiary zewnętrzne | |
| Długość, min./ Długość, max. | 4 127 mm / 4 135 mm |
| Kąt natarcia przód/tył | 17 ° / 20.3 ° |
| Kąt rampowy | 14.40 ° |
| Rozstaw kół przód min. / max. | 1 528 mm / 1 536 mm |
| Rozstaw kół tył min. / max. | 1 509 mm / 1 516 mm |
| Rozstaw osi | 2 551 mm |
| Szerokość / Szerokość, max | 1 760 mm / 1 784 mm |
| Wysokość max. | 1 573 mm |
| Emisja CO2 | |
| Cykl niski (g/km) | 169 lub 171 lub 170 lub 173; według wersji wyposażenia: Life: 169; Style: 171; R-Line: 171; Life Plus: 170; R-Line Plus: 173 |
| Cykl średni (g/km) | 129 lub 131 lub 130 lub 133; według wersji wyposażenia: Life: 129; Style: 131; R-Line: 130; Life Plus: 130; R-Line Plus: 133 |
| Cykl wysoki (g/km) | 114 lub 116 lub 118; według wersji wyposażenia: Life: 114; Style: 116; R-Line: 116; Life Plus: 116; R-Line Plus: 118 |
| Cykl bardzo wysoki (g/km) | 137 lub 138 lub 139 lub 141; według wersji wyposażenia: Life: 137; Style: 138; R-Line: 138; Life Plus: 139; R-Line Plus: 141 |
| Cykl mieszany (g/km) | 133 lub 134 lub 137; według wersji wyposażenia: Life: 133; Style: 134; R-Line: 134; Life Plus: 134; R-Line Plus: 137 |
| Spalanie | |
| Cykl niski | 7.4 l/100km lub 7.5 l/100km lub 7.6 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 7.4 l/100km; Style: 7.5 l/100km; R-Line: 7.5 l/100km; Life Plus: 7.5 l/100km; R-Line Plus: 7.6 l/100km |
| Cykl średni | 5.7 l/100km lub 5.8 l/100km lub 5.9 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 5.7 l/100km; Style: 5.8 l/100km; R-Line: 5.7 l/100km; Life Plus: 5.8 l/100km; R-Line Plus: 5.9 l/100km |
| Cykl wysoki | 5 l/100km lub 5.1 l/100km lub 5.2 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 5 l/100km; Style: 5.1 l/100km; R-Line: 5.1 l/100km; Life Plus: 5.1 l/100km; R-Line Plus: 5.2 l/100km |
| Cykl bardzo wysoki | 6 l/100km lub 6.1 l/100km lub 6.2 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 6 l/100km; Style: 6.1 l/100km; R-Line: 6.1 l/100km; Life Plus: 6.1 l/100km; R-Line Plus: 6.2 l/100km |
| Cykl mieszany | 5.8 l/100km lub 5.9 l/100km lub 6 l/100km; według wersji wyposażenia: Life: 5.8 l/100km; Style: 5.9 l/100km; R-Line: 5.9 l/100km; Life Plus: 5.9 l/100km; R-Line Plus: 6 l/100km |
Dane z bieżącego polskiego cennika Volkswagena. Zachowano rozróżnienie napędów i wersji wyposażenia. Wartości WLTP zależą od konfiguracji; zapisy i jednostki odpowiadają źródłu. Puste pola nie zostały uzupełnione danymi innych wersji. Dostępność oraz specyfikację konkretnego zamówienia potwierdza SELECT.
