Porsche Taycan zostało zaprezentowane w 2019 roku jako pierwszy seryjny, całkowicie elektryczny samochód marki. Rozwinęło ideę sportowego auta na prąd, łącząc nisko poprowadzone nadwozie z techniką szybkiego ładowania. Z czasem obok podstawowej odmiany pojawiły się Cross Turismo oraz Sport Turismo, oferujące inne proporcje i większą praktyczność. Kolejne aktualizacje rozszerzały możliwości napędu, zasięg oraz wyposażenie, a sportowe odmiany pokazały, jak szeroki zakres osiągów może obejmować jedna rodzina.
Przebijamy oferty salonowe.
Prześlij nam swoją konfigurację, a wycenimy ją z rabatem, który nierzadko jest nawet dwukrotnie wyższy niż u dealera.
Sprawdź rabat
Taycan
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do (Akumulator Performance) | 410 Nm |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do (Akumulator Performance Plus) | 420 Nm |
| Moc do (kW) (Akumulator Performance) | 300 kW |
| Moc do (kW) (Akumulator Performance Plus) | 320 kW |
| Moc do (KM) (Akumulator Performance) | 408 KM |
| Moc do (KM) (Akumulator Performance Plus) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) (Akumulator Performance) | 408 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) (Akumulator Performance Plus) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) (Akumulator Performance) | 300 kW |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) (Akumulator Performance Plus) | 320 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 230 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 2,9 s |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 2,7 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 4,8 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 10,6 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 10,3 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 16,5 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 15,8 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 520 – 609 km |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 599 – 700 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 593 – 685 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 747 – 846 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto (Akumulator Performance) | 89,0 kWh |
| Pojemność akumulatora brutto (Akumulator Performance Plus) | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance) | 11,50 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance Plus) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance) | 9,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance Plus) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) (Akumulator Performance) | 270 kW |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) (Akumulator Performance Plus) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą (Akumulator Performance) | 240 – 281 km |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą (Akumulator Performance Plus) | 279 – 326 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 16,6 – 14,2 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 15,5 – 13,6 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 19,1 – 16,1 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 19,4 – 16,4 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 68 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 963 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność (Akumulator Performance) | 705 kg |
| Maksymalna ładowność (Akumulator Performance Plus) | 625 kg |
| Masa własna (DIN) (Akumulator Performance) | 2 090 kg |
| Masa własna (DIN) (Akumulator Performance Plus) | 2 170 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg) (Akumulator Performance)a | 2 165 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg) (Akumulator Performance Plus)a | 2 245 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 795 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 379 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 379 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 369 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 369 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 357 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 399 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 399 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 127 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 147 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,1 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,6 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,8 ° |
| Nawis przód/tył | 997 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 117 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,2 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,2 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Pojemność bagażnika z tyłu | 407 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan 4
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do (Akumulator Performance) | 585 Nm |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do (Akumulator Performance Plus) | 610 Nm |
| Moc do (kW) (Akumulator Performance) | 300 kW |
| Moc do (kW) (Akumulator Performance Plus) | 320 kW |
| Moc do (KM) (Akumulator Performance) | 408 KM |
| Moc do (KM) (Akumulator Performance Plus) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) (Akumulator Performance) | 408 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) (Akumulator Performance Plus) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) (Akumulator Performance) | 300 kW |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) (Akumulator Performance Plus) | 320 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 230 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 2,9 s |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 2,8 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 4,6 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 10,7 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 10,4 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 17,0 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 16,4 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 494 – 560 km |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 572 – 644 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 557 – 621 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 639 – 710 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto (Akumulator Performance) | 89,0 kWh |
| Pojemność akumulatora brutto (Akumulator Performance Plus) | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance) | 11,50 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance Plus) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance) | 9,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance Plus) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) (Akumulator Performance) | 270 kW |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) (Akumulator Performance Plus) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą (Akumulator Performance) | 228 – 258 km |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą (Akumulator Performance Plus) | 266 – 300 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 17,6 – 15,8 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 17,8 – 16,0 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 19,9 – 17,6 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 20,1 – 17,7 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 67 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 963 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność (Akumulator Performance) | 710 kg |
| Maksymalna ładowność (Akumulator Performance Plus) | 630 kg |
| Masa własna (DIN) (Akumulator Performance) | 2 170 kg |
| Masa własna (DIN) (Akumulator Performance Plus) | 2 250 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg) (Akumulator Performance)a | 2 245 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg) (Akumulator Performance Plus)a | 2 325 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 880 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 379 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 379 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 369 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 369 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 357 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 399 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 399 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 127 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 147 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,1 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,6 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,8 ° |
| Nawis przód/tył | 997 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 117 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,2 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,2 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Pojemność bagażnika z tyłu | 407 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan Black Edition
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 420 Nm |
| Moc do (kW) | 320 kW |
| Moc do (KM) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 320 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 230 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 2,7 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 4,8 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 10,3 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 15,8 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 599 – 698 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 746 – 838 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 279 – 326 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) | 15,5 – 13,8 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 19,4 – 16,5 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 68 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 963 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność | 625 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 170 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 245 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 795 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 379 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 379 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 369 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 369 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 357 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 399 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 399 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 127 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 147 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,1 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,6 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,8 ° |
| Nawis przód/tył | 997 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 117 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,2 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,2 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Pojemność bagażnika z tyłu | 407 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan 4S
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do (Akumulator Performance) | 695 Nm |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do (Akumulator Performance Plus) | 710 Nm |
| Moc do (kW) (Akumulator Performance) | 340 kW |
| Moc do (kW) (Akumulator Performance Plus) | 380 kW |
| Moc do (KM) (Akumulator Performance) | 462 KM |
| Moc do (KM) (Akumulator Performance Plus) | 517 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) (Akumulator Performance) | 544 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) (Akumulator Performance Plus) | 598 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) (Akumulator Performance) | 400 kW |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) (Akumulator Performance Plus) | 440 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 2,2 s |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 2,1 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 3,7 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 8,1 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 7,8 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 12,5 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 12,0 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 489 – 560 km |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 567 – 645 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 549 – 622 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 631 – 711 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto (Akumulator Performance) | 89,0 kWh |
| Pojemność akumulatora brutto (Akumulator Performance Plus) | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance) | 11,50 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance Plus) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance) | 9,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance Plus) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) (Akumulator Performance) | 270 kW |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) (Akumulator Performance Plus) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą (Akumulator Performance) | 226 – 258 km |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą (Akumulator Performance Plus) | 263 – 300 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 17,8 – 15,8 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 18,0 – 15,9 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 20,1 – 17,6 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 20,2 – 17,6 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 68 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 963 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność (Akumulator Performance) | 710 kg |
| Maksymalna ładowność (Akumulator Performance Plus) | 630 kg |
| Masa własna (DIN) (Akumulator Performance) | 2 170 kg |
| Masa własna (DIN) (Akumulator Performance Plus) | 2 250 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg) (Akumulator Performance)a | 2 245 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg) (Akumulator Performance Plus)a | 2 325 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 880 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 379 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 379 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 369 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 369 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 357 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 399 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 399 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 127 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 147 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,1 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,6 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,8 ° |
| Nawis przód/tył | 997 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 117 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,2 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,2 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Pojemność bagażnika z tyłu | 407 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan 4 Black Edition
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 610 Nm |
| Moc do (kW) | 320 kW |
| Moc do (KM) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 320 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 230 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 2,8 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 4,6 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 10,4 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 16,4 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 572 – 634 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 639 – 699 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 266 – 300 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) | 17,8 – 16,2 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 20,1 – 18,0 kWh/100 km |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 963 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność | 630 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 250 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 325 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 880 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 379 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 379 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 369 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 369 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 357 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 399 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 399 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 127 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 147 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,1 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,6 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,8 ° |
| Nawis przód/tył | 997 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 117 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,2 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,2 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Pojemność bagażnika z tyłu | 407 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan 4S Black Edition
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 710 Nm |
| Moc do (kW) | 380 kW |
| Moc do (KM) | 517 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 598 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 440 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 2,1 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 3,7 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 7,8 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 12,0 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 566 – 635 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 631 – 700 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 263 – 300 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) | 18,0 – 16,2 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 20,2 – 18,0 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 68 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 963 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność | 630 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 250 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 325 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 880 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 379 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 379 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 369 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 369 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 357 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 399 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 399 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 127 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 147 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,1 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,6 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,8 ° |
| Nawis przód/tył | 997 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 117 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,2 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,2 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Pojemność bagażnika z tyłu | 407 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan GTS
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 790 Nm |
| Moc do (kW) | 445 kW |
| Moc do (KM) | 605 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 700 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 515 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 1,8 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 3,3 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 6,8 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 10,4 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 567 – 637 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 626 – 695 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 264 – 296 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) | 18,1 – 16,2 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 20,1 – 17,7 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 69 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 963 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność | 565 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 285 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 360 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 850 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 381 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 381 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 371 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 371 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 359 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 401 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 401 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 128 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 148 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,2 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,7 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,9 ° |
| Nawis przód/tył | 997 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 118 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,3 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,8 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Pojemność bagażnika z tyłu | 366 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan Turbo
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 890 Nm |
| Moc do (kW) | 520 kW |
| Moc do (KM) | 707 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 884 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 650 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 260 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 1,5 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 2,7 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 5,5 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 8,2 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 572 – 637 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 627 – 693 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 266 – 296 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 20,0 – 17,7 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 70 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 962 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność | 590 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 290 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 365 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 880 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 381 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 381 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 371 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 371 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 359 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 401 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 401 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 128 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 148 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,2 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,7 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,9 ° |
| Nawis przód/tył | 996 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 118 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,3 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,4 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Pojemność bagażnika z tyłu | 366 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan Turbo S
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 1 110 Nm |
| Moc do (kW) | 570 kW |
| Moc do (KM) | 775 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 952 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 700 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 260 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 1,4 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 2,4 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 5,2 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 7,7 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 574 – 634 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 634 – 698 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 267 – 295 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 19,9 – 17,8 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 70 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 962 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność | 575 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 295 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 370 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 870 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 378 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 378 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 368 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 368 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 356 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 398 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 398 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 126 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 146 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,1 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,5 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,7 ° |
| Nawis przód/tył | 996 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 116 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,0 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,4 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Pojemność bagażnika z tyłu | 366 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan Turbo GT
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 1 240 Nm |
| Moc do (kW) | 580 kW |
| Moc do (KM) | 789 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 1 034 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 760 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 290 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 1,1 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 2,3 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 4,5 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 6,6 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 540 – 559 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 655 – 679 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 251 – 260 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 21,2 – 20,5 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 70 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 968 mm |
| Szerokość | 1 998 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność | 420 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 290 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 365 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 710 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 378 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 378 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 368 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 368 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 356 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 398 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 398 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 126 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 146 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 8,0 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,5 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,7 ° |
| Nawis przód/tył | 1 002 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 116 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,0 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,4 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Pojemność bagażnika z tyłu | 326 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan Turbo GT z pakietem Weissach
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do (Akumulator Performance Plus) | 1 240 Nm |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 1 270 Nm |
| Moc do (kW) (Akumulator Performance Plus) | 580 kW |
| Moc do (kW) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 600 kW |
| Moc do (KM) (Akumulator Performance Plus) | 789 KM |
| Moc do (KM) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 816 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 1 034 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 760 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna (Akumulator Performance Plus) | 305 km/h |
| Prędkość maksymalna (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 310 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 1,1 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 2,2 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 4,4 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 6,4 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 460 – 555 km |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 460 – 460 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 575 – 699 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 575 – 575 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą (Akumulator Performance Plus) | 256 – 258 km |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 214 – 214 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 19,8 – 16,4 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 19,8 – 19,8 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 24,8 – 20,6 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 24,8 – 24,8 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu (Akumulator Performance Plus) | 70 dB(A) |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 71 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość (Akumulator Performance Plus) | 4 968 mm |
| Długość (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 5 014 mm |
| Szerokość (Akumulator Performance Plus) | 1 998 mm |
| Szerokość (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 2 046 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 11,7 m |
| Maksymalna ładowność (Akumulator Performance Plus) | 250 kg |
| Maksymalna ładowność (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 235 kg |
| Masa własna (DIN) (Akumulator Performance Plus) | 2 220 kg |
| Masa własna (DIN) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 2 235 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg) (Akumulator Performance Plus)a | 2 295 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit)a | 2 310 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 470 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) (Akumulator Performance Plus) | 1 378 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 1 385 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) (Akumulator Performance Plus) | 1 378 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 1 385 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) (Akumulator Performance Plus) | 1 368 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 1 375 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) (Akumulator Performance Plus) | 1 368 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 1 375 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) (Akumulator Performance Plus) | 1 356 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 1 363 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) (Akumulator Performance Plus) | 1 398 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 1 405 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) (Akumulator Performance Plus) | 1 398 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 1 405 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) (Akumulator Performance Plus) | 126 mm |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 92 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) (Akumulator Performance Plus) | 146 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 112 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) (Akumulator Performance Plus) | 8,0 ° |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 10,0 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) (Akumulator Performance Plus) | 10,5 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 10,8 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) (Akumulator Performance Plus) | 9,7 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 10,1 ° |
| Nawis przód/tył (Akumulator Performance Plus) | 1 002 mm |
| Nawis przód/tył (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 1 048 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) (Akumulator Performance Plus) | 116 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 82 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) (Akumulator Performance Plus) | 12,0 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 12,5 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) (Akumulator Performance Plus) | 14,4 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) (Akumulator Performance Plus - Manthey Kit) | 8,8 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Pojemność bagażnika z tyłu | 367 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan Sport Turismo
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do (Akumulator Performance) | 410 Nm |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do (Akumulator Performance Plus) | 420 Nm |
| Moc do (kW) (Akumulator Performance) | 300 kW |
| Moc do (kW) (Akumulator Performance Plus) | 320 kW |
| Moc do (KM) (Akumulator Performance) | 408 KM |
| Moc do (KM) (Akumulator Performance Plus) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) (Akumulator Performance) | 408 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) (Akumulator Performance Plus) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) (Akumulator Performance) | 300 kW |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) (Akumulator Performance Plus) | 320 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 230 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 2,9 s |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 2,7 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 4,8 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 10,7 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 10,4 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 16,8 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 16,1 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 495 – 583 km |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 571 – 671 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 578 – 672 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 730 – 833 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto (Akumulator Performance) | 89,0 kWh |
| Pojemność akumulatora brutto (Akumulator Performance Plus) | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance) | 11,50 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance Plus) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance) | 9,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance Plus) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) (Akumulator Performance) | 270 kW |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) (Akumulator Performance Plus) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą (Akumulator Performance) | 228 – 269 km |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą (Akumulator Performance Plus) | 265 – 312 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 19,9 – 16,9 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 20,2 – 17,3 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 68 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 963 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność (Akumulator Performance) | 655 kg |
| Maksymalna ładowność (Akumulator Performance Plus) | 575 kg |
| Masa własna (DIN) (Akumulator Performance) | 2 115 kg |
| Masa własna (DIN) (Akumulator Performance Plus) | 2 195 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg) (Akumulator Performance)a | 2 190 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg) (Akumulator Performance Plus)a | 2 270 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 770 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 390 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 408 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 380 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 398 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 368 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 410 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 428 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 127 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 147 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,1 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,6 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,8 ° |
| Nawis przód/tył | 997 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 117 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,2 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,2 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Otwarta przestrzeń bagażowa (do górnej krawędzi tylnych siedzeń) | 446 l |
| Maksymalna pojemność bagażnika (za przednimi fotelami, do dachu) | 1 212 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan Sport Turismo Black Edition
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 420 Nm |
| Moc do (kW) | 320 kW |
| Moc do (KM) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 320 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 230 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 2,7 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 4,8 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 10,4 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 16,1 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 571 – 669 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 730 – 825 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 265 – 312 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 20,2 – 17,3 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 68 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 963 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność | 575 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 195 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 270 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 770 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 390 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 408 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 380 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 398 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 368 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 410 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 428 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 127 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 147 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,1 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,6 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,8 ° |
| Nawis przód/tył | 997 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 117 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,2 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,2 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Otwarta przestrzeń bagażowa (do górnej krawędzi tylnych siedzeń) | 446 l |
| Maksymalna pojemność bagażnika (za przednimi fotelami, do dachu) | 1 212 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan 4S Sport Turismo
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do (Akumulator Performance) | 695 Nm |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do (Akumulator Performance Plus) | 710 Nm |
| Moc do (kW) (Akumulator Performance) | 340 kW |
| Moc do (kW) (Akumulator Performance Plus) | 380 kW |
| Moc do (KM) (Akumulator Performance) | 462 KM |
| Moc do (KM) (Akumulator Performance Plus) | 517 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) (Akumulator Performance) | 544 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) (Akumulator Performance Plus) | 598 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) (Akumulator Performance) | 400 kW |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) (Akumulator Performance Plus) | 440 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 2,2 s |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 2,1 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 3,7 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 8,2 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 7,9 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control (Akumulator Performance) | 12,7 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control (Akumulator Performance Plus) | 12,2 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 466 – 536 km |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 541 – 619 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 535 – 611 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 616 – 698 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto (Akumulator Performance) | 89,0 kWh |
| Pojemność akumulatora brutto (Akumulator Performance Plus) | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance) | 11,50 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance Plus) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance) | 9,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) (Akumulator Performance Plus) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) (Akumulator Performance) | 270 kW |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) (Akumulator Performance Plus) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą (Akumulator Performance) | 215 – 247 km |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą (Akumulator Performance Plus) | 252 – 288 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 18,2 – 16,1 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 18,4 – 16,3 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance) | 21,0 – 18,4 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) (Akumulator Performance Plus) | 21,1 – 18,5 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 68 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 963 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność (Akumulator Performance) | 680 kg |
| Maksymalna ładowność (Akumulator Performance Plus) | 600 kg |
| Masa własna (DIN) (Akumulator Performance) | 2 195 kg |
| Masa własna (DIN) (Akumulator Performance Plus) | 2 275 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg) (Akumulator Performance)a | 2 270 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg) (Akumulator Performance Plus)a | 2 350 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 875 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 390 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 408 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 380 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 398 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 368 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 410 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 428 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 127 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 147 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,1 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,6 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,8 ° |
| Nawis przód/tył | 997 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 117 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,2 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,2 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Otwarta przestrzeń bagażowa (do górnej krawędzi tylnych siedzeń) | 446 l |
| Maksymalna pojemność bagażnika (za przednimi fotelami, do dachu) | 1 212 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan 4S Sport Turismo Black Edition
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 710 Nm |
| Moc do (kW) | 380 kW |
| Moc do (KM) | 517 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 598 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 440 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 2,1 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 3,7 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 7,9 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 12,2 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 541 – 611 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 616 – 689 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 252 – 288 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 21,1 – 18,8 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 68 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 963 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność | 600 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 275 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 350 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 875 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 390 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 408 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 380 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 398 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 368 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 410 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 428 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 127 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 147 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,1 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,6 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,8 ° |
| Nawis przód/tył | 997 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 117 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,2 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,2 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Otwarta przestrzeń bagażowa (do górnej krawędzi tylnych siedzeń) | 446 l |
| Maksymalna pojemność bagażnika (za przednimi fotelami, do dachu) | 1 212 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan GTS Sport Turismo
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 790 Nm |
| Moc do (kW) | 445 kW |
| Moc do (KM) | 605 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 700 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 515 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 1,8 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 3,3 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 6,9 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 10,6 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 541 – 611 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 610 – 679 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 252 – 284 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu miejskim (dla gamy modelowej) | 18,5 – 16,6 kWh/100 km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 21,1 – 18,6 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 69 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 963 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność | 565 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 310 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 385 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 875 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 392 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 410 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 382 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 400 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 370 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 412 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 430 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 128 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 148 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,2 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,7 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,9 ° |
| Nawis przód/tył | 997 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 118 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,3 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,8 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Otwarta przestrzeń bagażowa (do górnej krawędzi tylnych siedzeń) | 405 l |
| Maksymalna pojemność bagażnika (za przednimi fotelami, do dachu) | 1 171 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan Turbo Sport Turismo
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 890 Nm |
| Moc do (kW) | 520 kW |
| Moc do (KM) | 707 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 884 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 650 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 260 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 1,5 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 2,7 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 5,5 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 8,3 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 544 – 613 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 612 – 682 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 253 – 285 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 20,9 – 18,6 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 70 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 962 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 11,7 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Skrętna tylna oś) | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność | 565 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 315 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 390 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 880 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 392 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 410 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 382 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 400 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 370 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 412 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 430 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 128 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 148 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,2 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,7 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,9 ° |
| Nawis przód/tył | 996 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 118 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,3 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,4 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Otwarta przestrzeń bagażowa (do górnej krawędzi tylnych siedzeń) | 405 l |
| Maksymalna pojemność bagażnika (za przednimi fotelami, do dachu) | 1 171 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan Turbo S Sport Turismo
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 1 110 Nm |
| Moc do (kW) | 570 kW |
| Moc do (KM) | 775 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 952 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 700 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 260 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 1,4 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 2,4 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 5,2 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 7,8 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 545 – 607 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 617 – 684 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 253 – 282 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 20,9 – 18,7 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 70 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 962 mm |
| Szerokość | 1 966 mm |
| Rozstaw osi | 2 900 mm |
| Średnica zawracania | 11,1 m |
| Maksymalna ładowność | 550 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 320 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 395 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 870 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 388 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 407 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 378 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 397 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 366 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 408 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 427 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 126 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 146 mm |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,1 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 10,5 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 9,7 ° |
| Nawis przód/tył | 996 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 116 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,0 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 14,4 ° |
| Nawis, tył | 1 066 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Otwarta przestrzeń bagażowa (do górnej krawędzi tylnych siedzeń) | 405 l |
| Maksymalna pojemność bagażnika (za przednimi fotelami, do dachu) | 1 171 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan 4 Cross Turismo
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 610 Nm |
| Moc do (kW) | 320 kW |
| Moc do (KM) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 435 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 320 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 220 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 2,9 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 4,7 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 10,6 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 16,8 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 531 – 613 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 610 – 695 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 247 – 285 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 21,4 – 18,7 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 67 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 974 mm |
| Szerokość | 1 967 mm |
| Rozstaw osi | 2 904 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 12,0 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Skrętna tylna oś) | 11,3 m |
| Maksymalna ładowność | 605 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 280 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 355 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 885 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 409 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 427 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 399 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 417 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 387 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 419 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 437 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 1 439 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 1 457 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Głębokość brodzenia (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 300 mm |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 146 mm |
| Głębokość brodzenia, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 340 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 176 mm |
| Prześwit maksymalny między nawierzchnią a elementami wrażliwymi na wilgoć, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 320 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 156 mm |
| Kąt natarcia/zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 14,0 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 14,5 ° |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 12,2 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 12,1 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 11,3 ° |
| Nawis przód/tył | 1 007 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 136 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,9 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 16,2 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 18,5 ° |
| Nawis, tył | 1 063 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Otwarta przestrzeń bagażowa (do górnej krawędzi tylnych siedzeń) | 446 l |
| Maksymalna pojemność bagażnika (za przednimi fotelami, do dachu) | 1 212 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan 4S Cross Turismo
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 710 Nm |
| Moc do (kW) | 380 kW |
| Moc do (KM) | 517 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 598 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 440 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 240 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 2,1 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 3,8 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 8,0 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 12,3 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 532 – 613 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 611 – 694 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 247 – 285 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 21,4 – 18,7 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 68 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 974 mm |
| Szerokość | 1 967 mm |
| Rozstaw osi | 2 904 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 12,0 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Skrętna tylna oś) | 11,3 m |
| Maksymalna ładowność | 605 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 280 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 355 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 885 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 409 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 427 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 399 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 417 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 387 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 419 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 437 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 1 439 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 1 457 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Głębokość brodzenia (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 300 mm |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 146 mm |
| Głębokość brodzenia, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 340 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 176 mm |
| Prześwit maksymalny między nawierzchnią a elementami wrażliwymi na wilgoć, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 320 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 156 mm |
| Kąt natarcia/zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 14,0 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 14,5 ° |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 12,2 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 12,1 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 11,3 ° |
| Nawis przód/tył | 1 007 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 136 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,9 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 16,2 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 18,5 ° |
| Nawis, tył | 1 063 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Otwarta przestrzeń bagażowa (do górnej krawędzi tylnych siedzeń) | 446 l |
| Maksymalna pojemność bagażnika (za przednimi fotelami, do dachu) | 1 212 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan Turbo Cross Turismo
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 890 Nm |
| Moc do (kW) | 520 kW |
| Moc do (KM) | 707 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 884 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 650 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 1,5 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 2,8 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 5,6 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 8,4 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 530 – 603 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 606 – 677 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 246 – 280 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 21,4 – 18,9 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 70 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 974 mm |
| Szerokość | 1 967 mm |
| Rozstaw osi | 2 904 mm |
| Średnica zawracania (Brak tylnej osi skrętnej) | 12,0 m |
| Średnica zawracania (Akumulator Performance Plus - Skrętna tylna oś) | 11,3 m |
| Maksymalna ładowność | 560 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 320 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 395 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 880 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 412 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 430 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 402 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 420 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 390 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 422 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 440 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 1 442 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 1 460 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Głębokość brodzenia (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 300 mm |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 148 mm |
| Głębokość brodzenia, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 340 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 178 mm |
| Prześwit maksymalny między nawierzchnią a elementami wrażliwymi na wilgoć, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 320 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 158 mm |
| Kąt natarcia/zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 14,1 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 14,7 ° |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 12,3 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 12,3 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 11,5 ° |
| Nawis przód/tył | 1 007 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 138 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 13,1 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 16,5 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 18,7 ° |
| Nawis, tył | 1 063 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Otwarta przestrzeń bagażowa (do górnej krawędzi tylnych siedzeń) | 405 l |
| Maksymalna pojemność bagażnika (za przednimi fotelami, do dachu) | 1 171 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
Taycan Turbo S Cross Turismo
Dane Porsche Polska · odczyt 30.09.2026 · rok modelowy 2027 · Źródło producenta
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Zespół napędowy | |
| Maksymalny moment obrotowy z Launch Control do | 1 110 Nm |
| Moc do (kW) | 570 kW |
| Moc do (KM) | 775 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (KM) | 952 KM |
| Chwilowe zwiększenie mocy (overboost) z Launch Control do (kW) | 700 kW |
| Osiągi | |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h |
| Przyspieszenie 80-120 km/h z Launch Control | 1,4 s |
| Przyspieszenie 0-100 km/h z Launch Control | 2,5 s |
| Przyspieszenie 0-160 km/h z Launch Control | 5,3 s |
| Przyspieszenie 0-200 km/h z Launch Control | 7,9 s |
| Zasięg | |
| Zasięg w cyklu mieszanym (WLTP; dla gamy modelowej) | 532 – 601 km |
| Zasięg w cyklu miejskim (WLTP; dla gamy modelowej) | 611 – 681 km |
| Ładowanie | |
| Pojemność akumulatora brutto | 105,0 kWh |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 9,6 kW (od 0 do 100%) | 13,00 h |
| Czas ładowania prądem przemiennym (AC) z mocą 11 kW (od 0 do 100%) | 11,00 h |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z mocą 150 kW (od 10 do 80%) | 33 min |
| Czas ładowania prądem stałym (DC) z maksymalną mocą ładowania (od 10 do 80%)a | 18 min |
| Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC) | 320 kW |
| Zasięg (WLTP) możliwy do uzyskania w ciągu 10 minut ładowania z maksymalną mocą | 247 – 280 km |
| Zużycie / emisje (WLTP) | |
| Emisja CO₂ w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 0 – 0 g/km |
| Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (dla gamy modelowej) | 21,4 – 19,0 kWh/100 km |
| Poziom hałasu (homologacja typu na podstawie UN-R 51) | |
| Poziom hałasu przejeżdżającego samochodu | 70 dB(A) |
| Nadwozie | |
| Długość | 4 974 mm |
| Szerokość | 1 967 mm |
| Rozstaw osi | 2 904 mm |
| Średnica zawracania | 11,3 m |
| Maksymalna ładowność | 555 kg |
| Masa własna (DIN) | 2 325 kg |
| Masa własna (UE, z kierowcą o wadze 75 kg)a | 2 400 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2 880 kg |
| Szerokość (z lusterkami) | 2 144 mm |
| Maksymalne dopuszczalne obciążenie dachu z systemem transportu dachowego Porsche | 75 kg |
| Szerokość (ze złożonymi lusterkami) | 1 950 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 407 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 1 425 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 397 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 1 415 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraniski) | 1 385 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 417 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 1 435 mm |
| Wysokość, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 1 437 mm |
| Wysokość z relingami dachowymi, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 1 455 mm |
| Właściwości terenowe | |
| Głębokość brodzenia (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 300 mm |
| Prześwit maksymalny (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 143 mm |
| Głębokość brodzenia, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 340 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 173 mm |
| Prześwit maksymalny między nawierzchnią a elementami wrażliwymi na wilgoć, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 320 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 153 mm |
| Kąt natarcia/zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 13,8 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 14,3 ° |
| Kąt natarcia, przód / tył (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 12,0 ° |
| Kąt rampowy (zawieszenie pneumatyczne, poziom normalny) | 11,9 ° |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 11,1 ° |
| Nawis przód/tył | 1 007 mm |
| Prześwit maksymalny, zawieszenie pneumatyczne (poziom niski) | 133 mm |
| Kąt rampowy, zawieszenie pneumatyczne (poziom off-roadowy) | 12,7 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom standardowy) | 16,1 ° |
| Kąt zejścia, zawieszenie pneumatyczne (poziom ekstraoff-roadowy) | 18,3 ° |
| Nawis, tył | 1 063 mm |
| Pojemności | |
| Pojemność bagażnika z przodu | 81 l |
| Otwarta przestrzeń bagażowa (do górnej krawędzi tylnych siedzeń) | 405 l |
| Maksymalna pojemność bagażnika (za przednimi fotelami, do dachu) | 1 171 l |
Wartości WLTP służą porównaniu wersji i zależą od konfiguracji. Rzeczywiste zużycie oraz zasięg zależą od warunków jazdy. Moc systemowa, moc silnika i moc chwilowa z Launch Control to odrębne parametry. Czasy ładowania wymagają odpowiedniej infrastruktury, temperatury i stanu akumulatora. Szczegóły pomiarów, mas, wyposażenia opcjonalnego oraz przypisy podaje producent. Dane katalogowe nie potwierdzają dostępności ani wyposażenia konkretnego egzemplarza.
