Porsche Panamera

Porscha Panamera

Porsche Panamera to jeden z bardziej luksusowych samochodów, a także pierwsza w historii Porsche limuzyna. To ekskluzywne auto jest produkowane od 2009 roku przez znaną i cenioną niemiecką markę. Było ono odpowiedzią na stale rosnące zainteresowanie tego rodzaju samochodami, czyli czterodrzwiowymi limuzynami, które dodatkowo cechowałyby się dużym silnikiem i sportową linią nadwozia.

Oferujemy do 20% rabatu od ceny katalogowej dla wersji hybrydowych oraz 8% dla pozostałych wersji.

Sama nazwa tego modelu Porsche - Panamera - wywodzi się od legendarnego meksykańskiego wyścigu La Carrera Panamericana. Projektantem auta jest główny designer marki, Michael Mauer. Porsche Panamera miało być konkurencją dla takich samochodów, jak: Mercedes-Benx CLS, Maserati Quattroporte czy Aston Martin Rapide.
Maksymalna prędkość pojazdu wynosi 289 km/h. Silniki zostały umieszczone z przodu, z kolei napęd jest przekazywany na tylną oś bądź na cztery koła. Panamera może być wyposażona w benzynowe silniki o mocy 300 KM, 400 KM, 430 KM, 500 KM oraz 550 KM, a także 250 KM i 300 KM w przypadku diesla. Na jesieni 2014 roku miała swój debiut najbardziej luksusowa odmiana modelu Panamera o wymownej nazwie Exclusive.
Źródłem mocy w przypadku tego auta jest turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 570 KM. Samochód charakteryzuje się wyjątkowo luksusowym wykończeniem. Jednym z materiałów, których użyto jest wysokogatunkowa skóra. Pojazd został również wyposażony w system multimedialny wysokiej klasy.
Auto jest bardzo ekskluzywne i zachwyca zarówno wyglądem, jak i swoim wykonaniem. Zapewnia bezpieczną i w pełni komfortową jazdę.