EV2 rozszerza elektryczną ofertę Kii o niewielki model do codziennej jazdy. Bieżący polski katalog rozróżnia dwa akumulatory oraz konfiguracje cztero- i pięciomiejscowe. Wersje różnią się zasięgiem, osiągami i sposobem wykorzystania wnętrza. Poniżej porównasz dane polskiego cennika producenta. Przy wyborze uwzględnij codzienne trasy, potrzebną przestrzeń i wyposażenie. Dostępność konkretnej konfiguracji potwierdzamy przy przygotowaniu oferty.
Przebijamy oferty salonowe.
Prześlij nam swoją konfigurację, a wycenimy ją z rabatem, który nierzadko jest nawet dwukrotnie wyższy niż u dealera.
Sprawdź rabat
Kia EV2 42,2 kWh FWD
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Dane techniczne producenta | |
| Typ akumulatora | litowo-jonowy (LFP) |
| Pojemność baterii [kWh] | 42.2 |
| Typ skrzyni biegów | skrzynia redukcyjna o stałym przełożeniu |
| Napęd | na przednie koła |
| Typ silnika | synchroniczny z magnesami trwałymi |
| Maksymalna moc [KM] | 146 |
| Maksymalny moment obrotowy [Nm] | 250 |
| Maksymalna moc ładowarki pokładowej [kW] | 11 / 22 (z pakietem 22K) |
| Minimalny czas ładowania prądem zmiennym od 10% do 100% (11 kW) [godz.] | 4:05 |
| Minimalny czas ładowania prądem zmiennym od 10% do 100% (22 kW) [godz.] | 2:35 |
| Minimalny czas ładowania prądem stałym od 10% do 80% [min] | 29 min |
| Prędkość maksymalna [km/h] | 161 |
| Przyspieszenie 0-100 km/h [s] | 8.5 (16” stalowe) / 8.7 (16” aluminiowe, 18”) |
| Zasięg w cyklu mieszanym [km] | 308 - 317 |
| Zużycie energii w cyklu mieszanym [kWh /100 km] | 15.1 – 15.5 |
| Zasięg w cyklu miejskim [km] | 426 - 435 |
| Pojemność przestrzeni bagażowej VDA [ l ] dla wersji pięcioosobowej oraz czteroosobowej bez przesuwanej kanapy (1/2 rząd) | 362 / 1 201 |
| Pojemność przestrzeni bagażowej VDA [ l ] w wersji czteroosobowej z przesuwną tylną kanapą (1/2 rząd) | 321 – 403 / 1 201 |
| Bagażnik przedni (nie dotyczy wersji Light i Air) [ l ] | 15 |
| Prześwit [mm] | 146 / 154 (19”) |
| Min. promień zawracania [m] | 5.01 (16”) / 5.15 (18”, 19”) |
| Masa przyczepy hamowanej i niehamowanej (nie dotyczy wersji Light) [kg] | 750 |
| Dopuszczalna masa całkowita w wersji pięcioosobowej [kg] | 1 990 (16” stalowe) / 2 090 (16” aluminiowe, 18”) |
| Dopuszczalna masa całkowita w wersji czteroosobowej [kg] | 1 910 (16” stalowe) / 2 020 (16” aluminiowe, 18”) |
| Minimalna masa własna w wersji pięcioosobowej [kg] | 1 545 (16” stalowe) / 1 550 (16” aluminiowe) / 1 570 (18”) |
| Minimalna masa własna w wersji czteroosobowej [kg] | 1 540 (16” stalowe) / 1 545 (16” aluminiowe) / 1 565 (18”) |
| Gwarancja | 7 lat / 150 000 km |
| Długość [mm] | 4060 / 4065 (GT-Line) |
| Szerokość nadwozia [mm] | 1800 |
| Wysokość [mm] | 1575 / 1585 (GT-Line) |
| Rozstaw osi [mm] | 2565 |
Dane aktualnego polskiego cennika producenta. Zakresy zależą od wersji, kół i wyposażenia. WLTP służy porównaniu; rzeczywiste zużycie i zasięg zależą od warunków i stylu jazdy. Czasy ładowania dotyczą odpowiednich warunków i stacji. Zakres i warunki gwarancji określa książka gwarancyjna.
Kia EV2 61 kWh FWD
Dane producenta · odczyt 02.10.2026 · Źródło producenta · Rok modelowy: 2027
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Dane techniczne producenta | |
| Typ akumulatora | litowo-jonowy (NMC) |
| Pojemność baterii [kWh] | 61 |
| Typ skrzyni biegów | skrzynia redukcyjna o stałym przełożeniu |
| Napęd | na przednie koła |
| Typ silnika | synchroniczny z magnesami trwałymi |
| Maksymalna moc [KM] | 135 |
| Maksymalny moment obrotowy [Nm] | 250 |
| Maksymalna moc ładowarki pokładowej [kW] | 11 / 22 (z pakietem 22K) |
| Minimalny czas ładowania prądem zmiennym od 10% do 100% (11 kW) [godz.] | 5:35 |
| Minimalny czas ładowania prądem zmiennym od 10% do 100% (22 kW) [godz.] | 3:00 |
| Minimalny czas ładowania prądem stałym od 10% do 80% [min] | 30 min |
| Prędkość maksymalna [km/h] | 161 |
| Przyspieszenie 0-100 km/h [s] | 9.5 (16” aluminiowe, 18”) / 9.7 (19”) |
| Zasięg w cyklu mieszanym [km] | 418 – 453 |
| Zużycie energii w cyklu mieszanym [kWh /100 km] | 14,9 – 16.2 |
| Zasięg w cyklu miejskim [km] | 592 - 670 |
| Pojemność przestrzeni bagażowej VDA [ l ] dla wersji pięcioosobowej oraz czteroosobowej bez przesuwanej kanapy (1/2 rząd) | 362 / 1 201 |
| Pojemność przestrzeni bagażowej VDA [ l ] w wersji czteroosobowej z przesuwną tylną kanapą (1/2 rząd) | 321 – 403 / 1 201 |
| Bagażnik przedni (nie dotyczy wersji Light i Air) [ l ] | 15 |
| Prześwit [mm] | 146 / 154 (19”) |
| Min. promień zawracania [m] | 5.01 (16”) / 5.15 (18”, 19”) |
| Masa przyczepy hamowanej i niehamowanej (nie dotyczy wersji Light) [kg] | 750 |
| Dopuszczalna masa całkowita w wersji pięcioosobowej [kg] | 2 100 |
| Dopuszczalna masa całkowita w wersji czteroosobowej [kg] | 2 030 |
| Minimalna masa własna w wersji pięcioosobowej [kg] | 1 555 (16” aluminiowe) 1 575 (18”) / 1 590 (19”) |
| Minimalna masa własna w wersji czteroosobowej [kg] | 1 550 (16” aluminiowe) 1 570 (18”) / 1 585 (19”) |
| Gwarancja | 7 lat / 150 000 km |
| Długość [mm] | 4060 / 4065 (GT-Line) |
| Szerokość nadwozia [mm] | 1800 |
| Wysokość [mm] | 1575 / 1585 (GT-Line) |
| Rozstaw osi [mm] | 2565 |
Dane aktualnego polskiego cennika producenta. Zakresy zależą od wersji, kół i wyposażenia. WLTP służy porównaniu; rzeczywiste zużycie i zasięg zależą od warunków i stylu jazdy. Czasy ładowania dotyczą odpowiednich warunków i stacji. Zakres i warunki gwarancji określa książka gwarancyjna.
