Select Automotive
Spełniamy marzenia najtaniej
biuro@select-automotive.pl tel. 22 389 77 20
SLIDER1 SLIDER2 SLIDER3 SLIDER3

Czy samochody objęte są gwarancją?

Niezależnie od tego, czy samochód został zakupiony poprzez autoryzowanego dealera, czy firmę Select-Automotive – pojazd objęty jest gwarancją producenta. Pozwala ona liczyć na pewien okres eksploatacji bez ponoszenia dodatkowych, nieprzewidzianych wydatków na naprawę pojazdu. Jeszcze niedawno komfort ten uwarunkowany był regularnymi przeglądami, które aby zachować gwarancję mogły być przeprowadzone jedynie w autoryzowanej stacji obsługi (ASO), czyli u dealera danej marki. W tej chwili, klient kupujący nowy samochód może za każdym razem dokonać wyboru. Samochód może być serwisowany w ASO lub warsztacie nieautoryzowanym.

Oczywiście, wynikająca z gwarancji producenta pojazdu bezpłatna naprawa nadal możliwa jest wyłącznie w ASO, ale dzięki przepisom unijnym obowiązującym od 2010 roku, przegląd okresowy czy wymiana elementów eksploatacyjnych mogą być przeprowadzone w dowolnym warsztacie. Co więcej, w samochodzie można stosować także tańsze części eksploatacyjne o porównywalnej jakości. Klientów w Unii Europejskiej chroni ponad 90 dyrektyw dotyczących homologacji i certyfikacji części zamiennych. Oznacza to, że elementy, które kupujemy w niezależnym warsztacie, gwarantują nam odpowiednią jakość zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i ochrony środowiska.

Oszczędzać trzeba jednak z głową. Zwłaszcza w przypadku samochodu na gwarancji warto starannie wybrać warsztat, któremu powierzamy nasz pojazd. Bardzo często nie tylko warsztaty działające pod egidą producenta lub dystrybutora części (np. Bosch Car Service, Q-Service, AD Serwis, Eurowarsztat) ale też niezależne warsztaty oferują wysoką jakość usług.

Jeżeli wszystkie czynności serwisowe wykonano zachowując odpowiednie standardy oraz są one potwierdzone fakturą i pieczątką w książce serwisowej to producent samochodu nie może odmówić uznania takiego przeglądu.

 

Wybierz Markę Samochodu

Procedura zakupu samochodu

W zależności od wybranej przez Państwa marki proponujemy różne procedury zakupu samochodów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem procedur kupna... Czytaj dalej

Najem lub leasing w Niemczech

Gdy auto jest wyprodukowane i gotowe do odbioru podpisujemy umowę leasingową oraz umowy towarzyszące... Czytaj dalej